|

Huczne świętowanie urodzin w Książu Wlkp. Interweniowała policja

Scigany Diler Zatrzymany
fot. ilustrujące - policja.pl
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Trzy osoby w wieku 19-24 lata staną przed sądem za uszkodzenie mienia. To efekt działania alkoholu i głupoty, która uderzyła im do głowy po syto zakrapianym świętowaniu rodzin jednego z nich.


Berdychowski Wv

Sprawa nie jest nowa, ale dopiero teraz KPP w Śremie o niej informuje. Chodzi o zdarzenia z połowy sierpnia, które rozegrały się na jednej z ulic w Książu Wielkopolskim. Doszło tam do uszkodzenia drzwi w kamienicy oraz rozlania nieznanej zielonej substancji w jej wnętrzu. Policjanci z Wydziału Kryminalnego natychmiast podjęli się dochodzenia w tej sprawie i szybko zidentyfikowali potencjalnych sprawców.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

– 16 sierpnia zatrzymali trzech młodych mężczyzn jako osoby podejrzane o przestępstwo uszkodzenia mienia. Okazali się nimi trzej mieszkańcy ksiąskiej gminy mający 19, 24 i 26 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia.

– podinsp. Ewa Kasińska z KPP Śrem.

Na podstawie zebranych dowodów wynika, że sprawcy, wczesnym rankiem, około godziny 4:00, wtargnęli do kamienicy w Książu Wielkopolskim, otwierając drzwi wejściowe siłą. Następnie rozlali zieloną farbę na drewnianych schodach prowadzących na pierwsze piętro budynku oraz na schodach do piwnicy, na posadzce i ścianach piwnicy. Wydaje się, że ich zachowanie było wynikiem nadmiernego spożycia alkoholu podczas wcześniejszych urodzinowych obchodów. Tak można przypuszczać, gdyż zachowanie młodych zatrzymanych osób jest dalekie od racjonalnego.

  Pijany spowodował wypadek pod Kórnikiem
Potrącenie dziecka w Śremie. Sprawcą radny z rady powiatu śremskiego

Jaka kara grozi zatrzymanym mężczyznom?

Teraz cała trójka będzie odpowiadać przez sądem. Grozi im kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat włącznie.

Zostaw komentarz