Plywanie Wodnik
Pływacy Wodnika w Ostrzeszowie aż 18 razy stawali na podium - fot. Wodnik Śrem
  • Home
  • Sport
  • Worek medali pływaków Wodnika w Ostrzeszowie

Worek medali pływaków Wodnika w Ostrzeszowie

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Świetny występ mają za sobą pływacy Wodnika Śrem. Z XII Mistrzostw Ostrzeszowa wrócili bowiem oni z dorobkiem 18 medali.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Górę wzięło doświadczenie i obycie na zawodach, bowiem na podium stawali starsi reprezentanci Wodnika. Młodsi także się mocno starali, ale efektami póki co były poprawione rekordy życiowe.

Trzykrotnie na podium stawała Aleksandra Nowak, która w kolejnym starcie potwierdziła wysoką formę. Śremska pływaczka była najlepsza na 50 metrów motylkiem i 100 metrów zmiennym, a do dwóch złotych medali dołożyła jeszcze srebro na 100 motylkiem. Również potrójnymi medalistkami zostały jej klubowe koleżanki – Zuzanna Michalska i Zuzanna Żeleźna. Pierwsza z dziewcząt zdobyła złoto (200m dowolnym) i dwa srebra (50m dowolnym i 50m motylkiem). Z kolei Zuza Żeleźna wszystkie swoje starty kończyła na drugim miejscu. Wśród chłopców najwięcej powodów do radości i zadowolenia miał Igor Andrzejczak, który zdobył złoto na 100 motylkiem i srebro na 50 motylkiem.Mistrzostwa Ostrzeszowa do udanych zaliczyć może także siódemka innych zawodników Wodniak, która do Śremu wróciła z medalami.  Srebrne krążki wywalczyli Nikodem Andrzejczak i Antoni Korneluk, a brązowe Oliwia Banicka, Maja Szymańska, Jakub Słoma, Franciszek Dojcz i Borys Sienkiewicz.

Gratulacje należą się nie tylko samym pływakom, ale także ich trenerom.

Zostaw komentarz