Image
Mirosław Piasecki 4 lata temu w wyborach parlamentarnych startował głównie przeciwko Prawu i Sprawiedliwości/Fot. W. Chicheł
  • Home
  • Aktualności
  • Polityka, kabaret i łzy wzruszenia, czyli finisz kampanii Piaseckiego

Polityka, kabaret i łzy wzruszenia, czyli finisz kampanii Piaseckiego

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

We wtorkowy wieczór, 10 października w sali Hotelu Cztery Korony w Śremie odbyło się spotkanie przedwyborcze niezależnego kandydata na senatora RP Mirosława Piaseckiego. Wydarzenie zgromadziło około 30 osób, a wśród nich nie zabrakło znanych nazwisk.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Spotkanie otworzył Michał Kotlarski, który jest członkiem sztabu wyborczego polityka z Lucin. Po zapowiedzeniu bohatera wieczoru Mirosław Piasecki dokonał krótkiego przemówienia. Podkreślał swoją niezależność i bycie człowiekiem, który chce zakończyć „wojnę polsko-polską”. Zaznaczył, że jest wdzięczny Pawłowi Kukizowi za wprowadzenie do polityki nowych osób, w tym niego.

Przypomniał, że 4 lata temu w wyborach parlamentarnych startował głównie przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, by odebrać temu ugrupowaniu większość w Senacie. Zapowiedział, iż jego zadaniem jest zatrzymywanie ustaw 24-godzinnych, działalność dla ludzi i rozmawianie z każdym.Głównym hasłem kampanii jest „Działam dla Was!” i to Mirosław Piasecki podkreślał w swojej wypowiedzi. Kiedy przyszedł czas na pytania, jako pierwsi zapytaliśmy, czy przegrana sprawa z red. Piotrem Hoffmannem w trybie wyborczym może negatywnie wpłynąć na wynik wyborów. Kandydat uznaje sprawę za nieprzegraną i uważa, że nie jest ważne, co piszą, byleby pisali poprawnie z nazwiskiem.

Co ciekawe, obu panów się tak skonfliktowało, że znany śremski komentator polityczny dostał zakaz robienia zdjęć z wydarzenia.

spotkanie wyborcze mirka piaseckiego (25)
W spotkaniu udział wzięło około 30 osób/Fot. W. Chicheł

Kolejne pytanie kandydat otrzymał od radnego Cezarego Strzelca, dotyczące startu na wiosnę w wyborach samorządowych. W odpowiedzi zaznaczył zamiar budowania własnego ugrupowania i ocenił obecną kampanię za solidne przygotowanie na wiosnę. Ostatnie pytanie dotyczyło tego, jakimi sprawami chciałby kandydat zajmować się jako senator. Piasecki zapowiedział opóźnianie procesu legislacyjnego i nagłaśnianie spraw, które wychodzą z izby niższej parlamentu.

Całe wydarzenie uświetnił zaproszony przez kandydata kabareciarz Krzysztof Hanke, którego czytelnicy mogą kojarzyć z kabaretu Rak lub serialu „Święta wojna”. Jego stand-up publiczność przyjęła bardzo pozytywnie i śmiechom nie było końca. Jak zdradził nam Piasecki, ten występ miał pozwolić jego sympatykom odpocząć od życia kampanią wyborczą.

spotkanie wyborcze mirka piaseckiego (31)
Polityk zaapelował do młodych, by walczyli o marzenia, rozwijali się i zaangażowali się w politykę oraz działalność społeczną/Fot. W. Chicheł

Na zakończenie niezależny kandydat na senatora RP podkreślał, jak cenne jest dla niego wsparcie, które otrzymuje od rodziny. Polityk wielokrotnie zaznaczał, że rodzina jest dla niego bardzo ważna i w pewnym momencie pojawiły się łzy wzruszenia w oczach mężczyzny, co musiało wywołać niezłe poruszenie wśród publiczności, gdyż polityka to miejsce, gdzie empatia i uczucia są niemile widziane.

Wybory 2023. Lista kandydatów w wyborach parlamentarnych do Senatu z okręgu 92

Po chwili głos zabrała córka Wiktoria z apelem o zatrzymanie nienawiści w debacie publicznej oraz zaznaczyła, jak ważna jest zmiana w edukacji. Zamykając spotkanie, polityk zaapelował do młodych, by walczyli o marzenia, rozwijali się i zaangażowali się w politykę oraz działalność społeczną.

Zostaw komentarz