Poseł Dolata W Śremie 2023 Po Wyborach (2)
Dolata przyznał, że PiS nie stworzy rządu w nowej kadencji / fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Poseł Dolata w Śremie: „Wygraliśmy mecz, ale na Mundial nie pojedziemy”

Poseł Dolata w Śremie: „Wygraliśmy mecz, ale na Mundial nie pojedziemy”

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zbigniew Dolata jest pierwszym z posłów nowej kadencji, który zorganizował w Śremie powyborczą konferencję prasową.


Berdychowski Kwiecien2 2024

24 października w biurze poselskim posła Dolaty w Śremie odbyła się konferencja prasowa poświęcona podsumowaniu wyborów do polskiego parlamentu. Przypomnijmy w tychże PiS wygrało, ale rządu tworzyć nie będzie. Opozycyjna koalicja ma bowiem łącznie więcej mandatów.

– W skali kraju wybory wygraliśmy, ale rządu nie utworzymy – mówi Zbigniew Dolata. – Będziemy opozycją konstruktywną, nie totalną opozycją. Będziemy niektóre projekty popierać, a inne, te które są niekorzystne dla Polski, będziemy blokować i odrzucać – dodał parlamentarzysta wybrany m.in. głosami śremian na szóstą już kadencję.

Poseł wyniki wyborów porównał do eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej. – Żeby awansować, musielibyśmy wygrać 3:0 zera. Wygraliśmy, ale tylko 1:0 i na Mundial nie jedziemy – dodał.

Poseł podziękował mieszkańcom powiatu za oddane na siebie głosy (dop. red. – uzyskał największą liczbę głosów w powiecie na liście, z której startował) oraz głosy oddane na całą listę PiS i Pawła Wojnę, śremianina, kandydata PiS do parlamentu.

Wybory do Sejmu i Senatu. PiS traci mandat w naszym okręgu wyborczym

Zbigniew Dolata odniósł się również do osoby Michała Kołodziejczaka, lidera listy koalicyjnej, który chociaż nie pochodzi z Wielkopolski, to jednak w powiecie śremskim pokonał i Dolatę i wszystkich innych, uzyskując najlepszy wynik pośród kandydatów w naszym powiecie.

– On był liderem listy, a ja byłem na 4. miejscu. Wygrał bardzo niewielką liczbą głosów. To świadczy o tej liście. Głosowali na lidera. To nie są zasługi pana Kołodziejczaka. On jest znany z destrukcji, dokonywania zadym, takich akcji na pograniczu prawa. Nic konstruktywnego nie zrobił. Zobaczymy, czy jako poseł będzie się angażował w działania, czy dalej będzie uprawiał rodzaj partyzantki politycznej.

– poseł Zbigniew Dolata o pośle-elekcie Michale Kołodziejczaku.

Towarzyszący posłowi Dolacie radni miejscy i powiatowi wyrazili obawy co do tego czy poseł-elekt Kołodziejczak zrealizuje swoją przedwyborczą obietnicę otwarcia swojego biura poselskiego w powiecie śremskim. – Czekamy, żeby poseł-elekt zaangażował się w życie powiatu, chociaż w połowie tak, jak poseł Dolata. Wówczas nasz powiat naprawdę bardzo mocno by zyskał na tym – mówi Tomasz Klaczyński, radny rady powiatu śremskiego.

Poseł Dolata zadeklarował, że na tyle na ile zdrowie mu pozwoli, to nadal będzie aktywnie działał na rzecz powiatu śremskiego i równie często będzie odwiedzał jego mieszkańców. Dodał również, że teraz PiS musi skupić się wyborach do samorządu. Pierwsze takie spotkanie już się odbyło w Śremie.

Posel Dolata W Sremie 2023 Po Wyborach 1
W konferencji uczestniczyli od lewej: Robert Piątek, Paweł Wojna, Zbigniew Dolata, Martyna Wachowiak i Tomasz Klaczyński / fot. M. Czubak

Z obecnych na wtorkowej konferencji prasowej radnych tylko Robert Piątek zadeklarował swój start w wyborach samorządowych. Paweł Wojna się nie określił, wskazał jednak, że jeżeli taka będzie wola kierownictwa, to wystartuje. Tomasz Klaczyński i Martyna Wachowiak nie odnieśli się do tego pytania.

2 Comments Text

Zostaw komentarz