||

Poseł Zbigniew Dolata aktywnie broni gmachu TVP. Czy słusznie?

Poseł Dolata (1)
fot. facebook.com/zbigniew.dolata.90
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Działacze Prawa i Sprawiedliwości zażarcie bronią gmachu TVP. Pośród nich znajduje się poseł z naszego okręgu, Zbigniew Dolata.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Poseł Dolata jest jednym z tych parlamentarzystów, którzy bronią praworządności w Telewizji Publicznej. Wybrany do sejmu na kolejną kadencję, m.in. głosami mieszkańców powiatu śremskiego, znalazł się w gronie obrońców TVP.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Zbigniew Dolata, o dziwo nie na swoim publicznym, politycznym profilu społecznościowym w serwisie Facebooku, lecz na prywatnym koncie, publikuje zdjęcia i informacje o swoim udziale w obronie TVP i TVP Info.Wczoraj w nocy w siedzibie TVP Info w obronie praworządności… Dzisiaj koalicja 8 gwiazdek bezprawnie wkroczyła do gmachu głównego TVP… Ranna została Joanna Borowiak – poseł na Sejm RP.

– napisał poseł Zbigniew Dolata.

Dramatyczne wydarzenia wokół TVP: Minister odwołał władze telewizji

Wtorek wieczór przyniósł gwałtowne zmiany w polskim krajobrazie medialnym. Sejm podjął uchwałę mającą na celu przywrócenie ładu prawnego, bezstronności i rzetelności mediów publicznych, w tym Polskiej Agencji Prasowej. W odpowiedzi na tę decyzję, posłowie Zjednoczonej Prawicy ruszyli do siedziby TVP, ogłaszając rozpoczęcie tam rotacyjnych dyżurów.

W gmachu przy ulicy Woronicza zjawiło się grono ważnych postaci politycznych, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński i szef klubu Mariusz Błaszczak. Kaczyński w trakcie wystąpienia zapowiedział, że politycy PiS będą pełnili dyżury grupami po 10 osób.

Konflikt osiągnął punkt kulminacyjny dziś rano, gdy Ministerstwo Kultury opublikowało komunikat o odwołaniu władz wszystkich mediów publicznych. Posłowie Zjednoczonej Prawicy natychmiast relacjonowali, że przy ulicy Woronicza pojawiły się osoby, mające przejąć budynek TVP.

Napięcie osiągnęło apogeum, gdy niecałą godzinę po publikacji oświadczenia resortu, stacje TVP Info i TVP3 nagle przerwały nadawanie. Zastąpiły je kanały TVP1 i TVP2.

Zostaw komentarz