Image
wybory/fot. pixabay
  • Home
  • Aktualności
  • Wybory 2023. Lista kandydatów w wyborach parlamentarnych do Senatu z okręgu 92

Wybory 2023. Lista kandydatów w wyborach parlamentarnych do Senatu z okręgu 92

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W wyborach do Senatu Państwowa Komisja Wyborcza w okręgu nr 92 zarejestrowała pięciu kandydatów do mandatu senatora.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Okręg wyborczy numer 92 w wyborach do Senatu w 2023 r. obejmuje obszary powiatów:

  • gnieźnieński
  • słupecki
  • średzki
  • śremski

Do zdobycia jest jeden mandat. Przypomnijmy, że do Senatu wybiera się 100 senatorów w 100 jednomandatowych okręgach. Każdy komitet wyborczy może zgłosić tylko 1 kandydata w danym okręgu, wyborca też oddaje głos na 1 kandydata. Mandat senatora uzyskuje kandydat, który otrzymał największą liczbę głosów (zasada większości). Okręgi jednomandatowe w wyborach do Senatu zostały wprowadzone w 2011 r.

Kandydaci w wyborach do Senatu:

1. FEDOROWICZ Grzegorz, nauczyciel, zam. Gozdowo, zgłoszony przez KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI, członek partii: Polska 2050 Szymona Hołowni.

2. JURGA Michał Aleksander, przedsiębiorca, zam. Środa Wielkopolska, zgłoszony przez KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ, nie należy do partii politycznej.

3. OSTROWSKI Krzysztof Jan, lekarz — specjalista chorób wewnętrznych, zam. Skiereszewo, zgłoszony przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, członek partii: Prawo i Sprawiedliwość.

4. PIASECKI Mirosław, przedsiębiorca, zam. Luciny, zgłoszony przez KWW M. PIASECKIEGO KANDYDATA NA SENATORA RP, nie należy do partii politycznej.

5. PRZYBYLSKI Dawid Krzysztof, pedagog specjalizacja resocjalizacja, zam. Jarosławiec, zgłoszony przez KWW RDIP, nie należy do partii politycznej.

4 Comments Text

Zostaw komentarz