01
ZSP ma powód do dumy. Uczniowie szkoły z technikum samochodowego znów z sukcesem / fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Pokazali się ze znakomitej strony. Młodzi mechanicy ZSP Śrem tuż za podium

Pokazali się ze znakomitej strony. Młodzi mechanicy ZSP Śrem tuż za podium

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ZSP w Śremie kształci świetnych mechaników. Ich uczniowie udowodnili to nie raz, zdobywając świetne rezultaty w konkursach branżowych. Tym razem byli na Mistrzostwach Polski i także mają się czym pochwalić.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W Pszczynie odbył się finał konkursu motoryzacyjnego Autofachman dla uczniów szkół branżowych i techników. Do tego ścisłego finału zakwalifikowała się reprezentacja śremskiej szkoły w składzie Mikołaj Krawczyk i Jakub Gałecki. Uczniowie klasy technikum samochodowego mogą być z siebie zadowoleni, aczkolwiek odczuwają niedosyt – do podium zabrakło naprawdę niewiele.

– Tak, to był znaczący sukces. Cieszymy się bardzo, choć podium było na wyciągnięcie ręki. Na stanowisku szaflera nastąpiła wymiana sprzęgła. Było to na czas. Każdy etap, od demontażu po montaż, był dokładnie oceniany. Drugie zadanie dotyczyło przeprowadzenia diagnostyki wiązki elektrycznej i należało ustalić przyczynę problemu. Na trzecim stanowisku, Motula, odbył się test wiedzy o olejach silnikowych. Wymagana była obszerna wiedza oraz umiejętność posługiwania się katalogiem.

– mówi Mikołaj Krawczyk, uczestnik konkursu.

Uczestnicy zgodnie przyznają, że to właśnie na stanowisku diagnostyki elektrycznej uciekły im punkty. Wprawdzie zadanie wykonali poprawnie, ale trochę czasu pouciekało.Paweł Urbaniak, nauczyciel ZSP i opiekun szkolnej grupy, która uplasowała się na 4. miejscu w Polsce, jest dumny ze swoich podopiecznych. Zaznacza, że to nie jest jego sukces. To przede wszystkim sukces tych chłopaków, którym coś się chce więcej, niż tylko odbębnić swoje w szkole.

Podkreślił, że często zostawali po godzinach zajęć lekcyjnych, by ćwiczyć, się doszkalać, pielęgnować nabytą w szkole wiedzę i następnie przekuć ją w sukces. Trochę żałuje, że takiej młodzieży chętnej do dania czegoś od siebie jest już coraz mniej.

ZSP w Śremie pokonała rywali. Jej uczniowie będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim

Szkoła jednak może pochwalić się wybitymi mechanikami. W ostatniej dekadzie trzykrotnie jej uczniowie plasowali się w TOP 10 Mistrzostw Polski. Dwukrotnie był to zmagania indywidualne, a w jednym przypadku zakończone tytułem Mistrza Polski i teraz drużynowo.

Ekipę ZSP Śrem już pod koniec maja czeka kolejne motoryzacyjne zmagania. Drużyna zwyciężyła powiatowy etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego i awansowała do wojewódzkiego szczebla turnieju.

Zostaw komentarz