Pożar Odpadów W Rawiczu
Jeszcze w nocy sytuacja w Rawiczu nie była opanowana / fot. OSP Leszno-Granowo
  • Home
  • Aktualności
  • Strażacy ze Śremu walczą z pożarem wysypiska śmieci w Rawiczu

Strażacy ze Śremu walczą z pożarem wysypiska śmieci w Rawiczu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W czwartek w nocy, na terenie firmy zajmującej się recyklingiem w Rawiczu, wybuchł pożar hałdy odpadów. Choć ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie, nie ma doniesień o poszkodowanych osobach.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zdarzenie, które miało miejsce w godzinach nocnych, wymagało natychmiastowej reakcji strażaków. Jednostki na miejscu nie były wystarczające, dlatego wezwano dodatkowe wozy gaśnicze. W tym zastęp z JRG Śrem “tanker” z pompą o wysokiej wydajności, który odgrywał kluczową rolę w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się ognia podczas licznych pożarów wysypiska śmieci w Pyszącej.

Według pierwszych szacunków strażaków, udało się zatrzymać pożar na powierzchni około 2,5 tysiąca metrów kwadratowych.Pozar Wysypiska W Rawiczu
Rankiem już nie było widać ognia, tylko biały dym unoszący się znad wysypiska / fot. Czytelnik TZŚ

W akcji brało udział 48 pojazdów gaśniczych oraz około 150 strażaków, którzy nieustannie walczyli z żywiołem, wspierani przez drony z termowizją, umożliwiające skuteczniejsze monitorowanie sytuacji.

Burmistrz miasta, Grzegorz Kubik, wezwał mieszkańców do zachowania ostrożności, apelując o zamknięcie okien i unikanie zbliżania się do obszaru pożaru.

To nie pierwszy pożar w tym miejscu. W lipcu przed dwoma laty również doszło tam do groźnego i długotrwałego pożaru. Wtedy także akcję gaśniczą wspierali strażacy ze Śremu.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]