Image
  • Home
  • Na sygnale
  • Płonie wysypisko śmieci. Akcję gaśniczą wspierają strażacy ze Śremu

Płonie wysypisko śmieci. Akcję gaśniczą wspierają strażacy ze Śremu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Na miejscu pożaru pracuje około 130 ratowników, którzy od blisko ośmiu godzin walczą z płomieniami szalejącymi na wysypisku śmieci w Rawiczu. Pośród nich są również strażacy z JRG Śrem, którzy na miejsce zostali zadysponowani ciężkim wozem gaśniczym wraz z zestawem pompowym. Sprzęt ten wielokrotnie i z powodzeniem wykorzystywany był do działań gaśniczych w czasie licznych pożarów nielegalnego składowiska odpadów w Pyszącej. Zresztą ekipa z JRG Śrem, która pojechała na miejsce ma już doświadczenie w takich akcjach – nabyte właśnie podczas działań w Pyszącej.

Akcja gaśnicza na miejscu potrwa jeszcze co najmniej przez kilka-kilkanaście godzin. Nie wiadomo czy cały czas będą tam nasi strażacy. Na ten moment ich obecność jest niezbędna, gdyż podają wodę do innych jednostek będących bliżej miejsca pożaru.



W Rawiczu, w związku z tym, że trwają prace wodno-kanalizacyjne, występuje spory problem z wodą w sieci hydrantowej. W wielu z nich ta zwyczajnie nie chce płynąć. Konieczne jest pompowanie wody ze zbiorników wodnych i akwenów. Właśnie przy jednym z takich stacjonują strażacy ze Śremu.

Do działań gaśniczych włączyli się również okoliczni mieszkańcy – jak informuje serwis Rawicz24 – w beczkowozach dowożą oni wodę z własnych źródeł.

Z uwagi na liczne siły i środki pracujące na miejscu policja w Rawiczu zamknęła dla ruchu ulice między rondami Tysiąclecia i Żołnierzy Wyklętych.

Burmistrz Rawicza, Grzegorz Kubik, poprosił mieszkańców okolicznych domów, aby nie podchodzili w pobliże miejsca pożaru. Raz, że nie wiadomo jakie toksyny mogą uwalniać się wraz z dymem, a dwa, że obecność osób trzecich może utrudniać sprawną akcję gaśniczą.