Image
Marzeniem Asi było spotkanie z policjantami i obejrzenie radiowozu/fot. KPP Śrem

Śremscy policjanci spełnili marzenie małej Asi

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Pamiętacie Asię Grzywacz? Dzielną wojowniczkę z Grzybna? W czwartek, 5 października odwiedzili ją policjanci z KPP w Śremie. Zobaczcie, jak przebiegało to niezwykłe spotkanie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Sześcioletnia Asia Grzywacz od pierwszych dni życia musi stawiać czoła poważnym problemom zdrowotnym. Przeszła przeszczep nerki. Dziewczynka nie mówi, wymaga stałej opieki, jednak mimo przeciwności losu jest szczęśliwym, pogodnym i radosnym dzieckiem. Czeka na Cyber-oko – urządzenie, które ułatwi jej kontakt ze światem. W każdej sytuacji może liczyć na wsparcie rodziców i starszych braci.

Asia Grzywacz z Grzybna prosi o pomoc w zakupie Cyber-oka

Marzeniem Asi było spotkanie z policjantami i obejrzenie radiowozu. W czwartek, 5 października śremscy policjanci odwiedzili dzielną wojowniczkę. Asia nie tylko obejrzała radiowóz, ale także w nim usiadła, by przez chwilę poczuć się jak prawdziwa policjantka.

Asia podziękowała uśmiechem

Podinsp. Ewa Kasińska, sierż. Zuzanna Frąckowiak oraz sierż. Łukasz Ebelewicz – policjanci z KPP w Śremie odwiedzili Asię Grzywacz, spełniając tym samym jej marzenie. Asia przez moment była onieśmielona, szybko jednak nabrała zaufania do niecodziennych gości i z zainteresowaniem oglądała wszystko, co funkcjonariusze drogówki mają w radiowozie. Z uwagą słuchała też przekazywanych informacji.

Dziewczynce najbardziej podobała się sygnalizacja dźwiękowa i świetlna, alkomat oraz policyjny radar. Z uśmiechem pozowała do zdjęć w policyjnej czapce.

Asia nie mówi, więc radość i wdzięczność wyrażała uśmiechem oraz gestami, pokazując, że jest bardzo zadowolona z niespodzianki.

Policjanci nie przyjechali z pustymi rękami – Asia otrzymała maskotkę sierż. Pyrka, a jej bracia – Adaś i Kuba – odblaski.

SOS dla Asi

Od września Asia rozpoczęła nauczanie indywidualne. Narzędziem, które umożliwi jej kontakt ze światem i rozwój, jest Cyber-oko. Dziewczynka wymaga także systematycznej rehabilitacji.

Każdy, kto chciałby pomóc dzielnej wojowniczce, może to zrobić za pośrednictwem portalu siepomaga.pl

Zachęcamy także, by włączyć się w chellenge dla Asi. Jak to zrobić?

Wystarczy opublikować na własnym profilu facebokowym poniższy post i zaprosić do zabawy wybranych znajomych oraz wpłacić na zbiórkę Asi 5 zł lub więcej.

#grzybnochellenge

Chellenge dla Asi Grzywacz – nie bądź obojętny, wykonaj, wpłać 5 zł, pomóż. Uśmiechnij się. Uśmiech to ulubione ćwiczenie Małej Wojowniczki, czyli Asi Grzywacz z Grzybna.

Asia Grzywacz to sześcioletnia wojowniczka z Grzybna – niewielkiej miejscowości w województwie wielkopolskim, w gminie Brodnica. Dziewczynka od pierwszych dni toczy nierówną walkę o życie. Aktualnie prowadzona jest zbiórka na zakup Cyber-oka oraz rehabilitację dziewczynki.

Zasady chellenge są bardzo proste:

  • wykonaj zdjęcie, które wywoła uśmiech i umieść na swoim profilu;
  • wpłać na zbiórkę Asi 5 zł lub więcej, w tytule wpisz #grzybnochellenge;
  • umieść na swoim profilu informację o wykonaniu zadania i zaproś co najmniej 5 znajomych lub organizacji do udziału w wyzwaniu (może być więcej). Nie zapomnij o umieszczeniu hasztagu #grzybnochellenge.

Zadanie należy wykonać w ciągu 72 godzin.

Zostaw komentarz