||

Śremscy policjanci spełnili marzenie małej Asi

Asia Grzywacz Fot. Kpp Śrem 6
Marzeniem Asi było spotkanie z policjantami i obejrzenie radiowozu/fot. KPP Śrem

Pamiętacie Asię Grzywacz? Dzielną wojowniczkę z Grzybna? W czwartek, 5 października odwiedzili ją policjanci z KPP w Śremie. Zobaczcie, jak przebiegało to niezwykłe spotkanie.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Sześcioletnia Asia Grzywacz od pierwszych dni życia musi stawiać czoła poważnym problemom zdrowotnym. Przeszła przeszczep nerki. Dziewczynka nie mówi, wymaga stałej opieki, jednak mimo przeciwności losu jest szczęśliwym, pogodnym i radosnym dzieckiem. Czeka na Cyber-oko – urządzenie, które ułatwi jej kontakt ze światem. W każdej sytuacji może liczyć na wsparcie rodziców i starszych braci.

Asia Grzywacz z Grzybna prosi o pomoc w zakupie Cyber-oka

Marzeniem Asi było spotkanie z policjantami i obejrzenie radiowozu. W czwartek, 5 października śremscy policjanci odwiedzili dzielną wojowniczkę. Asia nie tylko obejrzała radiowóz, ale także w nim usiadła, by przez chwilę poczuć się jak prawdziwa policjantka.Asia podziękowała uśmiechem

Podinsp. Ewa Kasińska, sierż. Zuzanna Frąckowiak oraz sierż. Łukasz Ebelewicz – policjanci z KPP w Śremie odwiedzili Asię Grzywacz, spełniając tym samym jej marzenie. Asia przez moment była onieśmielona, szybko jednak nabrała zaufania do niecodziennych gości i z zainteresowaniem oglądała wszystko, co funkcjonariusze drogówki mają w radiowozie. Z uwagą słuchała też przekazywanych informacji.

Dziewczynce najbardziej podobała się sygnalizacja dźwiękowa i świetlna, alkomat oraz policyjny radar. Z uśmiechem pozowała do zdjęć w policyjnej czapce.

Asia nie mówi, więc radość i wdzięczność wyrażała uśmiechem oraz gestami, pokazując, że jest bardzo zadowolona z niespodzianki.

Policjanci nie przyjechali z pustymi rękami – Asia otrzymała maskotkę sierż. Pyrka, a jej bracia – Adaś i Kuba – odblaski.

SOS dla Asi

Od września Asia rozpoczęła nauczanie indywidualne. Narzędziem, które umożliwi jej kontakt ze światem i rozwój, jest Cyber-oko. Dziewczynka wymaga także systematycznej rehabilitacji.

Każdy, kto chciałby pomóc dzielnej wojowniczce, może to zrobić za pośrednictwem portalu siepomaga.pl

Zachęcamy także, by włączyć się w chellenge dla Asi. Jak to zrobić?

Wystarczy opublikować na własnym profilu facebokowym poniższy post i zaprosić do zabawy wybranych znajomych oraz wpłacić na zbiórkę Asi 5 zł lub więcej.

#grzybnochellenge

Chellenge dla Asi Grzywacz – nie bądź obojętny, wykonaj, wpłać 5 zł, pomóż. Uśmiechnij się. Uśmiech to ulubione ćwiczenie Małej Wojowniczki, czyli Asi Grzywacz z Grzybna.

Asia Grzywacz to sześcioletnia wojowniczka z Grzybna – niewielkiej miejscowości w województwie wielkopolskim, w gminie Brodnica. Dziewczynka od pierwszych dni toczy nierówną walkę o życie. Aktualnie prowadzona jest zbiórka na zakup Cyber-oka oraz rehabilitację dziewczynki.

Zasady chellenge są bardzo proste:

  • wykonaj zdjęcie, które wywoła uśmiech i umieść na swoim profilu;
  • wpłać na zbiórkę Asi 5 zł lub więcej, w tytule wpisz #grzybnochellenge;
  • umieść na swoim profilu informację o wykonaniu zadania i zaproś co najmniej 5 znajomych lub organizacji do udziału w wyzwaniu (może być więcej). Nie zapomnij o umieszczeniu hasztagu #grzybnochellenge.

Zadanie należy wykonać w ciągu 72 godzin.

Zostaw komentarz