Kradzież Auta
Skradziony samochód został odnaleziony na jednej z posesji jednego ze złodziei / fot. KMP Poznań
  • Home
  • Aktualności
  • Śremianin ukradł samochód. 36-latek popełnił przestępstwo w warunkach recydywy

Śremianin ukradł samochód. 36-latek popełnił przestępstwo w warunkach recydywy

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Policjanci z Komisariatu Policji w Kórniku odnieśli sukces w sprawie kradzieży samochodu, która miała miejsce w jednej z podpoznańskich miejscowości. Dzięki skrupulatnej pracy śledczych oraz czujności mieszkańców udało się zatrzymać trzech podejrzanych mężczyzn i odzyskać skradzione auto.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zdarzenie miało miejsce we wsi Szczytniki w gminie Kórnik, gdzie trzech złodziei skradło samochód osobowy marki Peugeot 307 o wartości kilku tysięcy złotych. Ich działania szybko zostały zauważone, gdy właściciel pojazdu zgłosił kradzież policji.

Dzięki analizie nagrań z kamer monitoringu oraz informacji od mieszkańców, policjanci zlokalizowali pojazd dostawczy, który był używany podczas kradzieży. Zatrzymali lawetę na jednej z ulic wsi, a w niej znajdowali się trzej mężczyźni w wieku 36, 44 i 50 lat, podejrzani o popełnienie przestępstwa.Policjanci kontynuowali swoje śledztwo, co doprowadziło ich do posesji jednego z zatrzymanych, gdzie odnaleźli skradziony pojazd. Część jego elementów została już rozebrana, jednak udało się go zabezpieczyć i przekazać właścicielowi.

Trzech podejrzanych usłyszało zarzuty kradzieży, działania wspólnie i w porozumieniu. Dodatkowo dwóch z nich, 36-letni mieszkaniec powiatu śremskiego oraz 44-letni poznaniak, odpowie w warunkach recydywy.

Kodeks karny przewiduje za przestępstwo kradzieży karę do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast dla recydywistów kara może sięgnąć nawet 7,5 roku więzienia. Ostateczny wyrok będzie należał do sądu.

Zostaw komentarz