Image
Cyber-oko ułatwia Asi komunikowanie się/Fot. arch. prywatne

Asia Grzywacz z Grzybna prosi o pomoc w zakupie Cyber-oka

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Pamiętacie Asię Grzywacz? Małą wojowniczkę z Grzybna, która od pierwszych dni życia toczy ciężką walkę o życie? Dziewczynka potrzebuje pomocy finansowej. Tym razem na zakup Cyber-oka – urządzenia, które umożliwi jej kontakt ze światem.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Asia Grzywacz przyszła na świat w 2017 roku. Przez rodziców i rodzeństwo została przyjęta z radością. Niestety, radość nie trwała długo. Dziewczynka urodziła się w zamartwicy, z zachłystowym zapaleniem płuc. Przysłowiowym gwoździem do trumny okazała się informacja, że Asia ma tylko jedną nerkę, która w dodatku nie pracuje prawidłowo. Ponadto mała wojowniczka zmaga się z epilepsją i nadczynnością przytarczyc.

Rodzice Asi podjęli jednak ciężką i żmudną walkę, aby zapewnić córce możliwie najlepszy komfort życia. Dzięki ich zaangażowaniu i woli walki, którą wykazuje mała wojowniczka, w styczniu tego roku Asia przeszła przeszczep nerki. Jest też systematycznie rehabilitowana.Cyber-oko oknem na świat

Wraz z nowym rokiem szkolnym Asia rozpoczęła nauczanie indywidualne. Uczęszcza także do poradni na zajęcia, które przystosowują ją do pracy z Cyber-okiem. Jest to sprzęt, który dzięki wbudowanej kamerze śledzi ruch gałek ocznych, umożliwiając dziewczynce kontakt ze światem, naukę i dalszy rozwój.

Cyber-oko – innowacyjna technologia, która pozwala kontaktować się ze światem

Zasadniczym przeznaczeniem Cyber-oka (C-Eye) do użytku indywidualnego jest wsparcie neurorehabilitacji. Urządzenie stymuluje zmysły i funkcje poznawcze osoby z dysfunkcjami neurologicznymi, umożliwiając ponadto alternatywną komunikację i rozrywkę.

Stosowanie C-Eye w rehabilitacji neurologicznej ma podstawy naukowe i opiera się na dwóch właściwościach: plastyczności mózgu (neuroplastyczności) oraz darwinizmie neuronalnym.

Neuroplastyczność to możliwość reorganizacji, samonaprawy i adaptacji tkanki nerwowej, uczenia się i zapamiętywania. Funkcję uszkodzonych ośrodków mózgu przejmują inne ośrodki, a komunikacja z pacjentem odbywa się poprzez kanał wzrokowy.

Darwinizm z kolei to proces odpowiedzialny za podtrzymanie połączeń między komórkami nerwowymi, które są używane oraz zamieranie tych nieużywanych.

Dla Asi Grzywacz Cyber-oko to szansa na dalszy rozwój, naukę i kontakt ze światem. W imieniu rodziny prosimy o pomoc dla małej wojowniczki, która z całą pewnością podziękuje szczerym i pięknym uśmiechem, który mimo przeciwności losu nigdy nie schodzi z jej twarzyczki.

Wiecie już, co zrobić, aby pomóc Asi? Warto zajrzeć na konto zbiórki na stronie – siepomaga.pl/joanna-grzywacz.

2 Comments Text
  • Zostaw komentarz