Turniej Bezpieczeństwa Główne Foto
Konkursowe zmagania dotyczyły trzech kategorii: testu wiedzy i przepisów, zakresu pierwszej pomocy i jazdy rowerem po torze przeszkód / fot. M. Czubak; Czytelnik TZŚ
  • Home
  • Aktualności
  • To te ekipy będą reprezentowały powiat w wojewódzkim szczeblu turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym

To te ekipy będą reprezentowały powiat w wojewódzkim szczeblu turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Co o tym sądzisz?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Cztery ekipy szkół podstawowych z powiatu śremskiego 24 maja będą reprezentowały powiat śremski w wojewódzkim Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Podstawowych, który będzie rozgrywał się w Śremie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zanim jednak wyłoniono najlepszych, reprezentacji szkół, którzy awansowali z etapu gminnego do etapu powiatowego, musieli zmierzyć się z szeregiem wyzwań: począwszy od testu wiedzy teoretycznej, przez zadanie ratownicze, a skończywszy na jeździe rowerem przez specjalnie przygotowany tor przeszkód.

– W turnieju udział biorą reprezentanci dwóch grup wiekowych: 10-12 lat i powyżej 12 lat. Uczniowie piszą test wiedzy. Są to pytania z zakresu ruchu drogowego, głównie odnośnie rowerzystów i pieszych, a także sytuacje, które mogą być niebezpieczne na drodze, np. związane ze skrzyżowaniami. Takich pytań jest dziesięć.

– o teoretycznej części turnieju mówi asp. szt. Krzysztof Tomaszewski, profilaktyk śremskiej policji, który zaangażował się w turniej.

Celem turnieju jest przede wszystkim podniesienie poziomu świadomości i bezpieczeństwa młodych uczestników ruchu drogowego.Gladiatorzy wygrywają Wielkanocny Turniej na arenie Dystrykt

Ostatecznie, pierwsze miejsce w kategorii uczniów młodszych zajęła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Masłowie, podczas gdy drugie miejsce przypadło drużynie gospodarzy, czyli Szkoły Podstawowej nr 1.

Natomiast w kategorii uczniów starszych pierwsze miejsce również przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 1, a drugie miejsce zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie.

ZSP w Śremie pokonała rywali. Jej uczniowie będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim

Te cztery zespoły zostaną wysłane do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 24 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie.

Zostaw komentarz