Maja Staszak Z Dolska Fot. Arch. Rodzinne 3
  • Home
  • Aktualności
  • Ośmioletnia Maja z Dolska prosi o pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego

Ośmioletnia Maja z Dolska prosi o pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Pamiętacie Maję Staszak z Dolska? Dzielnie stawia czoła codziennym wyzwaniom. Potrzebuje jednak nowego wózka inwalidzkiego. Wiecie już, co trzeba zrobić?


Berdychowski Kwiecien2 2024

Ośmioletnia Maja Staszak od pierwszych dni życia musi stawiać czoła przeciwnościom losu. Dziewczynka przyszła na świat 26 czerwca 2015 roku w 28 tygodniu ciąży, w zamartwicy. Walka o życie i zdrowie Mai toczyła się od początku – mała dolszczanka nie miała odruchu ssania. Kolejny cios spadł pięć miesięcy później – okazało się wówczas, że Maja cierpi na chorobę Hirschpunga, czyli ma problem z jelitami. Niedługo po tym u Mai stwierdzono padaczkę. Okazało się też, że choroba dziewczynki zalicza się do MDP (dziecięce porażenie mózgowe). Dodatkową przeszkodą jest skolioza.

Każdy dzień to walka o Maję i dla MaiMaja aktualnie ma 8 lat. Mimo cierpienia na jej twarzy wciąż widnieje uśmiech – w ten właśnie sposób mała wojowniczka stara się podziękować za pomoc w codziennym życiu. Dziewczynka wymaga stałej opieki, rehabilitacji oraz sprzętów rehabilitacyjno-medycznych.

  • Do tej pory udało nam się kupić siedzisko ortopedyczne, fotel, gorset, ortezy i okulary dla Mai. Opłacamy na bieżąco jej rehabilitację. W ubiegłym roku Maja przeszła operację biodra i miednicy, niestety, czeka ją jeszcze operacja kręgosłupa ze względu na skoliozę – przedstawia sytuację Kamila Staszak, mama małej dolszczanki.

Pilnie potrzebny wózek inwalidzki

Rodzice Mai dokładają starań, by zapewnić córce jak najlepszy komfort. Aktualnie jednym z priorytetów jest wózek inwalidzki dla ośmioletniej dolszczanki.
Maja rośnie bardzo szybko, jesteśmy zmuszeni kupić nowy wózek, którego koszt oszacowano na około 30 tys. zł. Niestety, NFZ pokrywa zaledwie 3 tys. zł, jest też dofinansowanie z PCPR, niestety, resztę musimy pokryć z własnej kieszeni, a jest nie jest to mała kwota – mówi Kamila Staszak. Rozwiązaniem z sytuacji jest internetowa zrzutka. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup wspomnianego wózka inwalidzkiego.
Zachęcamy do wsparcia zbiórki na zakup wózka inwalidzkiego dla ośmioletniej Mai Staszak, jak również udostępniania zrzutki. Każda, nawet niewielka wpłata to krok w kierunku realizacji celu, jakim jest zakup wózka inwalidzkiego.

Link do zrzutki znajduje się tutaj:
https://zrzutka.pl/jmj8hj?fbclid=IwAR2Bv0cs4-EI9Re5FYnlJ6fcnkn6y9uRV4e-7oLRtK-I5R5o5SCa3-Ol3S8

Zostaw komentarz