Warta Torrado
Brian Torrado i jego koledzy z Warty rozpoczną walkę o awans do IV ligi - fot. M.Fujak
  • Home
  • Dolsk
  • Rusza piłkarska wiosna – Warta Śrem rozpoczyna walkę o awans do IV ligi

Rusza piłkarska wiosna – Warta Śrem rozpoczyna walkę o awans do IV ligi

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W ten weekend rusza piłkarska wiosna w niższych ligach. Domowym pojedynkiem z Pelikanem Grabów walkę o awans do IV ligi rozpocznie Warta Śrem. “U siebie” grać będzie także Avia Kamionki, Zawisza Dolsk i Kłos Zaniemyśl.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W sobotnie popołudnie jako pierwsi, o godzinie 14.00, na boisko wybiegną piłkarze Avii Kamionki. Podopieczni Tomaza Gendery podejmować będą Meblorza Swarzędz. Będzie to starcie dwóch drużyn z czołówki. Na półmetku Avia jest druga, a Meblorz piąty. Oba zespoły dzieli zaledwie pięć punktów. Mimo straty czterech podstawowych zawodników w sparingach Avia prezentowała się solidnie i będzie faworytem meczu. Jesienia wygrała 3:1.

Godzinę później, w Zaniemyślu rozpocznie się inny mecz II grupy V ligi. Kłos zmierzy się z Polonią Golina. Goście tracą trzy punkty do prowadzącego Górnika Konin i nie ukrywają aspiracji do awansu. Podopieczni Patryka Halaburdy chcieli by z kolei zagrać lepszą rundę niż jesienią, ale ich forma jest jedną wielką niewiadomą, bo nie wygrali żadnego z zimowych sparingów. W pierwszej rundzie Kłos wygrał z Polonią 2:0.O 15.00 na boisku w Dolsku rozpocznie się z kolei pojedynek Zawiszy z Awdańcem Pakosław. Gospodarze w okresie przygotowawczym nie wygrali żadnego meczu kontrolnego, ale w pojedynku z walczącym o utrzymanie Awdańcem będą faworytem.

W niedzielę wiosnę zainauguruje Warta Śrem, która prowadzi w tabeli III grupy V ligi. O godzinie 15.00 podopieczni Michała Mocka zmierzą się z Pelikanem Grabów. Jesienią na boisku rywala padł remis 1:1. Teraz śremianie będą chcieli rozpocząć rundę od zwycięstwa, a pomóc mają w tym nowi zawodnicy, tj. Krystian Pawlak, Damian Buczma, Maksymilian Hyżyk i Eryk Kaczmarek.

W roli gospodarza, tyle, że na boisku w Gostyniu w niedzielę zagra Pogoń Książ. W przerwie zimowej w drużynie nastąpiła zmiana trenera. Tymczasowego – Marcina Lewandowskiego, zastąpił “były” – Marcin Tomaszewski, który powrócił na ławkę trenerską po półrocznej przerwie. Pogoń jesienią wywalczyła zaledwie 5 punktów i praktycznie już teraz pogodzona jest ze spadkiem do A klasy. Na inaugurację wiosny zagra z Wielkopolska Komorniki. Początek meczu o godzinie 15.00 na sztucznym boisku w Gostyniu.

W niedzielę o 18.00 na boisku w Gnieźnie pozycji lidera IV ligi bronić będzie z kolei Kotwica Kórnik, która zmierzy się z miejscowym Mieszko.

Zostaw komentarz