||||

Będzie nowa karetka dla Szpitala w Śremie

Nowa Karetka Transportowa
Nowy ambulans systemowy ma pojawić się wkrótce / fot. arch. red. / M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
5
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1

Szpital Powiatowy w Śremie szykuje się do zakupu kolejnej karetki, która będzie pełnić kluczową rolę w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Ta inwestycja, finansowana z Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia, pozwoli na wymianę floty pojazdów szpitalnych. Obecnie, szpital posiada cztery ambulanse, w tym dwa systemowe.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Kwota przeznaczona na zakup wynosiła 600 tysięcy złotych. Do przetargu, ogłoszonym tuż po Nowym Roku, wpłynęła tylko jedna oferta od firmy z Kutna. To przedsiębiorstwo, które już wcześniej dostarczało ambulanse do śremskiej lecznicy. Firma zaoferowała cenę niemal 649 tysięcy złotych brutto.Szpital w Śremie zdecydował się dołożyć do ministerialnego grantu brakującą kwotę złotych z własnego budżetu. Ta decyzja pozwoliła na zrealizowanie zakupu, a nowa karetka będzie kompletnie wyposażona, gotowa do pełnienia swojej roli na rzecz lokalnej społeczności.

Miliony na SOR w Śremie. Jest też nowa karetka

Nowy pojazd oparty będzie na podwoziu MANa, spełniając najnowsze normy bezpieczeństwa i standardy techniczne. Karetka zostanie wykonana w charakterystycznym kolorze żółtym, a jej powierzchnię ozdobią odblaskowe emblematy, zapewniając maksymalną widoczność podczas działań ratunkowych.

Zakup nowej karetki to krok w kierunku poprawy infrastruktury służby zdrowia w Śremie, umożliwiający skuteczniejsze i bezpieczniejsze przemieszczanie się pacjentów. Dzięki tej inwestycji, szpital zyska nowoczesny i wysokiej klasy środek transportu, co przyczyni się do efektywniejszego świadczenia usług medycznych w regionie.

Zostaw komentarz