||||||

Wzmożone patrole śremskiej policji w czasie Wszystkich Świętych

Policja Patrol Wszystkich świętych
fot. KPP Śrem

W okresie Wszystkich Świętych, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich, musimy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć przestępstw. Funkcjonariusze prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Śremie pełnią służbę na cmentarzach i przypominają o znaczeniu bezpieczeństwa.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Według danych policyjnych, w okresie między październikiem a listopadem, częściej niż zazwyczaj dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań.

Dlatego, jak co roku o tej porze, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Śremie pełnią służbę na cmentarzach. Policjanci i pracownicy z zespołu ds. profilaktyki społecznej przypominają osobom, które odwiedzają groby, o zasadach bezpieczeństwa.Warto pamiętać, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Przy wychodzeniu z domu lub mieszkania, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie mienia. Przy wyjściu sprawdźmy, czy okna i drzwi są zamknięte, kurki gazu wyłączone, a piecyki elektryczne odłączone. Warto także poprosić zaufanego sąsiada, aby zwracał uwagę na nasze miejsce zamieszkania, wyjmował ulotki pozostawione w drzwiach, a w przypadku jakichkolwiek podejrzanych sytuacji natychmiast informować właściwe służby.

Tak pojadą autobusy komunikacji miejskiej 1 listopada

Podczas wizyty na cmentarzu, unikajmy zabierania ze sobą dużej ilości gotówki i wartościowych przedmiotów, o ile to możliwe.

Pamiętajmy, żeby podczas porządkowania grobów nie zostawiać torebki lub torby na pomniku lub ławce, nawet na chwilę. Jeśli parkujemy samochód przed cmentarzem, unikajmy zostawiania w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować na strzeżonych lub monitorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często odwiedzanych. Przy opuszczaniu pojazdu upewnijmy się, że drzwi i okna są zamknięte.

Unikajmy chodzenia na cmentarz po zmroku w pojedynkę. Jeśli idziemy z dziećmi lub starszymi osobami, które mogą mieć problemy z pamięcią, pilnujmy, aby nie oddalały się zbyt daleko.

Podczas zakupów w sklepach lub na pobliskich straganach, a także w środkach komunikacji publicznej, szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu, bądźmy czujni wobec kieszonkowców. Zawsze zamykajmy torebkę i trzymajmy ją z przodu, w zasięgu wzroku. Portfel powinien być schowany w wewnętrznej kieszeni zamykanej na suwak.

Zostaw komentarz