+1
0
+1
0

Reprezentanci MKS MOS Śrem z powodzeniem wystartowali w XXXVII Biegu TOP FARMS im. Dezyderego Chłapowskiego w Turwi. Na podium stanęło 9 młodych lekkoatletów.

Berdychowski Wv

Zawody rozegrano w ramach Biegowego Grand Prix Gminy Kościan 7 października. Na starcie stanęło ponad 300 biegaczy. Odbyły się zarówno biegi dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Najmłodsi począwszy od rocznika 2019 rywalizowali na dystansie 300 metrów, a najstarsi – 2010, ścigali się na 900 metrów.  Dorośli z kolei mieli do wyboru dystans 5 lub 10 km.

Biegi Mos Srem2

Młodzi reprezentanci MKS MOS Śrem mocno zaznaczyli swoją obecność kilkukrotnie meldując się na podium. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych okazali się Gabriela Lipińska, Nadia Skotarczak, Michalina Kaczmarek i Tymoteusz Szłapka. Srebrne medale wywalczyli Tomasz Żuk, Zuzanna Fabisiak, Amelia Szczepaniak i Mikołaj Hertmanowski, a na najniższym stopniu podium stanęła  Antonina Rzepka.

Śrem miał swoich przedstawicieli także w biegach dla dorosłych. W stawce 72 zawodników i zawodniczek, którzy zmierzyli się z dystansem 5 km najwyżej sklasyfikowany został Marcin Urbaniak z Runner’s Power. Zajął 12 miejsce. Dwie pozycje dalej uplasował się Marek Kawczyński. Z „dychą” zmierzyło się 124 biegaczy. Wysokie, szóste miejsce zajął Mateusz Filipiak, który reprezentował KS Hades Poznań. W swojej kategorii wiekowej M2 był drugi. 18 miejsce w kategorii open zajął Wojciech Meissner (Fizjotrening/Śremski Sport).