12
Aleks Dzierżawczyk - kapitan ZST, odbiera gratulacje i dyplom dla najlepszej drużyny mistrzostw z rąk Ireneusza Smolarka - fot. M.Fujak
  • Home
  • Sport
  • Zespół Szkół Technicznych mistrzem powiatu w piłce nożnej

Zespół Szkół Technicznych mistrzem powiatu w piłce nożnej

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
6
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Piłkarska reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego został drużynowym mistrzem powiatu i reprezentować będzie Śrem w półfinale rejonu.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zorganizowane przez Międzyszkolny Związek Sportowy zawody rozegrano w piątek na boisku REHAU Football Park. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkolnych drużyn z powiatu. Opiekunowie postanowili, że zmagania przebiegać będą systemem każdy z każdym, co oznaczało, że wszystkie zespoły rozegrały po pięć spotkań.

Łącznie odbyło się 15 pojedynków (po 10 minut każdy), a po ich rozegraniu podsumowano turniejową tabelę. Mecze stały na wysokim poziomie, bowiem wśród młodych uczestników nie zabrakło piłkarzy grających na co dzień w drużynach seniorskich takich klubów, jak Polonia II Środa Wlkp., Pogoń Książ, KSGB Manieczki, Amicus Mórka Warta II Śrem, czy młodzieżowych Warty Śrem, UKS Śrem, czy APR Jarocin.  Najlepsi w stawce okazali się piłkarze Zespołu Szkół Technicznych, którzy jako jedyni nie doznali żadnej porażki. Odnieśli cztery zwycięstwa, a jedyne punkty stracili w starciu z Zespołem Szkół Rolniczych, które zakończyło się remisem 1:1. W efekcie ZST zakończył mistrzostwa z dorobkiem 13 punktów. Bezkompromisowo grali wicemistrzowie. Została nim ekipa Zespołu Szkół Ekonomicznych, która wygrała trzy z pięciu spotkań, a w dwóch musiała uznać wyższość rywali, co dało jej 9 punktów i drugie miejsce. Niespodziankę sprawili uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych, którzy zgromadzili 7 punktów (2 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki) i zajęli trzecią lokatę. Miejsca na podium zabrakło dla LO Śrem. Przesądziła o tym nieoczekiwana porażka 0:2 z ekipą szkoły katolickiej, która w końcowym rozrachunku wyprzedziła najsłabszą w stawce reprezentację Zespołu Szkół Politechnicznych.

KOŃCOWA TABELA
1. ZST Śrem                         5          13       10:4
2. ZSE Śrem                        5          9          4:4
3. ZSR Grzybno                  5          7          5:4
4. LO Śrem                           5          6          4:6
5. ZSO KCEK                      5          4          5:6
6. ZSP Śrem                        5          4          5:9

Zostaw komentarz