+1
0
+1
0

Łukasz Chwaliszewski stracił miano niepokonanego. Triumfator dwóch ostatnich turniejów przegrał finał Letniej Ligi. Jego pogromcą okazał się starszy brat – Waldemar.

Berdychowski Wv

Starszy o 9 lat Waldemar Chwaliszewski ma patent na młodszego brata. W tym roku pokonał bowiem już Łukasza w finale Turnieju Majowego. Łukasz chciał się zrewanżować, ale nie dał rady. Numer 1 rankingu Śremskiego Towarzystwa Tenisowego ponownie musiał uznać wyższość starszego brata. Tym razem pojedynek rozstrzygnięty został w dwóch setach. Pierwszego Waldemar Chwaliszewski wygrał 6:3, a drugiego po tie-breaku 7:6.

Wcześniej na korcie przy SP6 rozegrano mecz o trzecie miejsce. Spotkali się w nim przegrani półfinaliści, a więc Tomasz Walczak i Robert Wróbel. Po zaciętym, wyrównanym i trwającym dwie godziny pojedynku górą był Tomasz Walczak. Wygrał co prawda 2:0, ale w obu setach rozstrzygające były tie-breaki.

Dodajmy, że Letnią Ligę zakończyły także panie. Z kompletem zwycięstw na koncie najlepsza okazała się Wiesława Łabutka. Drugie miejsce zajęła Monika Maślińska, która w przysłowiowym finale (bo grano systemem każdy z każdym) przegrała 0:6 i 4:6 z triumfatorką. O trzecim miejscu decydował wynik bezpośredniego starcia, bowiem dwie tenisistki zgromadziły tyle samo punktów. W nim Anna Karczewska pokonała 2:0 Sylwię Hyżyk.