||

Rozkład jazdy na weekend (29 września – 1 października). Wydarzenia w Śremie i okolicy

Page

Aż trudno uwierzyć, że mamy końcówkę września, bowiem pogoda jest iście letnia. I bardzo dobrze! Oznacza to, że kolejny weekend możemy spędzić na świeżym powietrzu. Przed nami kilka ciekawych wydarzeń. Szczegóły poniżej.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Weekend zaczynamy zaproszeniem na Średzki Zlot Parowozów. Średzka Kolej Powiatowa serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kolei na zlot parowozów, który zaplanowano w dniach 30 września – 1 października. Organizatorzy zapewniają równie niesamowite wrażenia jak przy Paradzie Parowozów z okazji 120-lecia ŚKP. Przez te dwa dni będzie się dużo działo. Szczegóły w linku.

Zaproszenie na Średzki Zlot Parowozów

Również w sobotę od samego rana rozpocznie się kiermasz charytatywny dla Rafała Mielcarka. Kiermasz ciast odbędzie się w Bibliotece Publicznej im. H. Święcickiego w Śremie (ul. Grunwaldzka). Start godz. 9.00.Kiermasz Charytatywny dla Rafała

W sobotę także ulicami Śremu przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Początek o godz. 15.00 przy kościele Ducha Św. Finał na placu przy przedszkolu Niezapominajka.

Ulicami Śremu przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

Na sobotnie popołudnie zaplanowano wspólne pożegnanie lata i zarazem powitanie jesieni w Brodnicy. Spotkanie integracyjne odbędzie się na terenach zielonych przy ul. Orzechowej. I to miejsce ma znaczenie, bowiem pani sołtys proponuje wspólne odnowienie bajkowego muralu, który powstał cztery lata temu. Początek o godz. 15.30.

Zakończenie lata w Brodnicy

Także w sobotę w sali widowiskowej Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury odbędzie się wieczór poetycki, poświęcony pamięci Marii Stefaniak, wybitnej działaczki społecznej na rzecz osób z niepełnosprawnościami i założycielki Koła Smoki. Początek o godz. 16.00.

Zaproszenie na wieczór poetycki – Smocze Serce

Wydarzenia w niedzielę: Sztafeta 20 Października i Dzień Korbola w Grzybnie

Z kolei w niedzielę odbędzie się jedna z ulubionych imprez sportowych śremian – Sztafeta 20 Października. To już 11. odsłona wydarzenia, organizowanego, by uczcić pamięć pomordowanych 20 października 1939 roku Synów Ziemi Śremskiej. To także okazja, by czynić dobro, bowiem sztafeta ma charytatywny wymiar. Wydarzeniu będzie towarzyszyć zbiórka funduszy dla 6-letniej Alicji Wesołek. Warto zatem przyjść, pokibicować i wrzucić grosik do puszki. Początek o godz. 10.00.

Przed nami 11 Sztafeta 20 Października

W niedzielę również warto zajrzeć do Grzybna. Tam z kolei po raz kolejny odbędzie się Dzień Korbola. Oprócz 12. finału konkursu upraw dyń olbrzymich na uczestników będą czekać takie atrakcje jak: Festiwal Wielkopolskich Smaków, zabytkowe ciągniki i auta, nowoczesne maszyny rolnicze, stoiska KGW oraz występy zespołów ludowych. Na finał koncert zespołu Krople Dżdżu. Start godz. 13.00.

Dzień Korbola w Grzybnie

Zostaw komentarz