|||||

Rozkład jazdy na weekend (1-3 grudnia). Wydarzenia w Śremie i okolicy

Page
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przed nami pierwszy grudniowy weekend. Weekend pełen ciekawych wydarzeń. A że pogoda za oknem zrobiła się iście zimowa, będzie na pewno klimatycznie.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W piątek, 1 grudnia do świetlicy w Psarskiem wraca wydarzenie pn. „Darmowa Szafa”, czyli sąsiedzka wymiana ubrań przy kawie i ciachu. Szczegóły w linku.

W sobotę, 2 grudnia warto zajrzeć do ogrodu Śremskiego Spotu, gdzie odbędzie się charytatywny kiermasz mikołajkowy. Każdy z nas może przyjść i pomóc chorym dzieciom – Frankowi, Marice i Jessice. Do udziału w festynie zaproszeni są wszyscy chętni, którzy chcą dołożyć swoją cegiełkę na leczenie, rehabilitację i sprzęt. Atrakcje, które przewidziano podczas festynu: animacje dla dzieci, kawa i herbata, ciepłe posiłki i ognisko, przejażdżki quadem, wóz strażacki i ciężarówka. Z wizytą przyjdzie również św. Mikołaj. Wydarzenie można wesprzeć także, przynosząc przeróżne wypieki, ciasta czy przetwory domowe w słoikach.Ochotnicza Straż Pożarna w Dolsku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dolsku, a także dolska biblioteka publiczna zapraszają na tradycyjny kiermasz świąteczny – Festiwal Piernika. Impreza odbędzie się na dolskim rynku w sobotę, 2 grudnia w godz. 15.00-21.00. Organizatorzy szykują na ten dzień moc atrakcji. Będą świąteczne ozdoby, wypieki i rękodzieło. Na uczestników czekać będzie gastronomia, kawiarenka i świąteczne klimaty. Będą także kucyki.

Z kolei Śremski Sport serdecznie zaprasza miłośników sportu i sportowej rywalizacji na Mikołajowy Turniej Tenisa stołowego, który odbędzie się 3 grudnia w hali sportowej. Szczegóły w linku.

Również 3 grudnia odbędzie się VI Kiermasz Bożonarodzeniowy w Brodnicy. Wydarzenie zaplanowano w godzinach 12.00-16.00. Z pewnością będzie smacznie i aromatycznie. O to zadbają m.in. panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które szykują kakao z piankami, grzaniec, bigos i pierniki. Ponadto organizatorzy planują barwny korowód, spotkanie ze Św. Mikołajem i klimatyczne sesje zdjęciowe. Podobnie jak w latach ubiegłych będzie również wspólne ubieranie choinki.

W niedzielę odbędzie się również mikołajkowa impreza w Książu Wlkp. W tym roku Mikołajki odbędą się razem z Mikołajem Kopernikiem, dla przypomnienia, że rok 2023 jest jego właśnie rokiem. Datę tę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika. Będzie spotkanie ze Świętym Mikołajem, stoiska KGW, występy dzieci i młodzieży oraz odpalenie świątecznych iluminacji. Początek zabawy o godz. 14.30.

Także w niedzielę na świąteczny kiermasz zaprasza Oddział Przedszkolny w Wyrzece. Spotkanie odbędzie się w sali wiejskiej w Dalewie. Organizatorzy szykują moc atrakcji. Będą m.in. występy przedszkolaków, domowe wypieki, konkursy z nagrodami oraz zaproszeni goście – Krzysztof Przyjemski, Marek Baranowski-Maszka, Ognisko Walusia.

Na deser Śremski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl baletowy pt. „Dziadek do orzechów” w wykonaniu renomowanego polskiego zespołu — Królewski Balet Klasyczny. Wydarzenie odbędzie się 3 grudnia w sali widowiskowej Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie. Szczegóły w linku.

Zostaw komentarz