Image
  • Home
  • Aktualności
  • Rozkład jazdy na weekend (15-17 września). Wydarzenia w Śremie i okolicy

Rozkład jazdy na weekend (15-17 września). Wydarzenia w Śremie i okolicy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mamy połowę września i całkiem miłą aurę na zewnątrz. Wszystko wskazuje na to, że weekend będzie ciepły i słoneczny. To fantastyczna prognoza, bowiem na najbliższe dni zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Na piątek, 15 września Fundacja Autentyczności w Sztuce wraz z Biblioteką Publiczną im. H. Święcickiego w Śremie zaplanowały odsłonięcie muralu, poświęconego Pauli Wężyk oraz wykład pt. „Jam stała przy Niej…”, który poprowadzi dr Danuta Płygawko. Wszystko to oczywiście w Bibliotece Publicznej im. H. Święcickiego w Śremie. Początek o godz. 17.00.

Ocalić od zapomnienia! Odsłonią mural poświęcony Pauli Wężyk

W piątkowy wieczór na ksiąskim rynku zagości Teatr Biuro Podróży ze spektaklem „Kaspar”. Tytułowy bohater – Kaspar Hauser jest postacią historyczną i nazywany był sierotą Europy, wychowywał się bez kontaktu z ludźmi, a jego jedyną zabawką z dzieciństwa był konik. Początek spektaklu o godz. 20.00. Wstęp wolny.Spektakl “Kaspar” na ksiąskim rynku

Wyjątkowe wydarzenia w Śremie w sobotę, 16 września: odpust, spacer, rowerowa impreza, piknik i pożegnanie lata!

Z kolei parafia Ducha Świętego w Śremie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego w Gogolewie nad Wartą. Wydarzenie zaplanowano na 16 i 17 września. Szczegóły w linku.

Zaproszenie na Międzyparafialną Pielgrzymkę do Gogolewa

Natomiast Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Brodnickiej Gniazdo zaprasza na spacer wzdłuż zadrzewień śródpolnych, który zaplanowano na sobotę, 16 września o godz. 10.00. Zbiórka na placu przed popiersiem gen. Wybickiego k. kościoła w Manieczkach.

Zaproszenie na spacer wzdłuż zadrzewień śródpolnych

Również w sobotę Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowie organizują imprezę rowerową pn. „Rowerem do Dąbrowy”, która zwieńczy sezon turystyczny w regionie śremskim. Szczegóły w linku.

Zaproszenie na zakończenie sezonu rowerowego w regionie śremskim

Muzeum Śremskie zaprasza na drugi piknik profilaktyczny pt. „Tyle Słońca w naszym mieście”, który odbędzie się w sobotę, 16 września. W programie znajdziemy m.in. spotkanie z Wujkiem Ogórkiem, koncert The Move Cover Band w projekcie Abba Medley, Salen – Dżem Cover Band, animacje dla dzieci z Krzysztofem Przyjemskim, stoiska informacyjne partnerów oraz stoiska z książkami i zabawkami. Początek o godz. 15.00. Wstęp jest bezpłatny.

Znów udowodnią, że jest „Tyle Słońca w naszym mieście”

Sołtys i rada sołecka serdecznie zapraszają na pożegnanie lata w Księginkach. Imprezę zaplanowano na sobotę, 16 września na placu przy świetlicy wiejskiej. Początek wydarzenia o godz. 15.00. Na ten dzień zaplanowano m.in. animacje dla dzieci, malowanie twarzy, przejażdżkę quadem, alkogogle i poczęstunek. Natomiast o godz. 18.30 rozpocznie się mecz towarzyski Kawalerowie vs. Żonaci. Prócz tego będzie świetna muzyka i integracja przy ognisku.

Pożegnanie lata w Księginkach

Niedzielne wydarzenia w regionie: impreza plenerowa, bieg historyczny, piknik ekologiczny i Narodowe Czytanie

Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego ma przyjemność zaprosić wszystkich na międzypokoleniową imprezę plenerową, która odbędzie się w niedzielę, 17 września w Brodnicy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a w programie znajdują się m.in. msza św., podsumowanie konkursów patriotycznych, warsztaty edukacyjne (dawnej polskiej wsi, tkacki, zielarski, itd.), kuchnia serwowana przez panie Koła Gospodyń Wiejskich w Brodnicy, prezentacja pamiątkowego dębu oraz publikacji o tematyce powiązań gen. Wybickiego z Wielkopolską, filmy i animacja związane z hymnem i jego autorem, a także pokazy strażackie.

Dzień Hymnu Polskiego, czyli międzypokoleniowa impreza plenerowa w Brodnicy

Śremski Sport oraz Muzeum Śremskie zapraszają do udziału w Pierwszym Śremskim Biegu Historycznym. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 17 września o godz. 12.00. Dla tych, co w czasie biegu lubią się dobrze bawić Muzeum Śremskie przygotowało nagrody za najlepsze przebranie historyczne. Przebranie może dotyczyć dowolnego okresu historycznego. Tu liczy się pomysł i jego wykonanie. Szczegóły w linku.

Zaproszenie na Pierwszy Śremski Bieg Historyczny

Natomiast w Lubiatowie na placu za świetlicą w niedzielę, 17 września odbędzie się piknik ekologiczny pt. „Środowisko ponad wszystko”. Podczas imprezy będą zbierane nakrętki na cele charytatywne. W programie zawarto m.in. oddanie do użytku koszy do segregacji odpadów, ekologiczne interaktywne warsztaty dla dzieci, wystawa przygotowana przez „Stowarzyszenie Mercury”, konkurs plastyczny z nagrodami, rozmowy z dziećmi na temat bezpieczeństwa i pierwszej pomocy, pokaz OSP z Lubiatowa, symulator środków odurzających oraz znakowanie rowerów. Ponadto lokalne KGW przygotuje domowe wypieki.

Lubiatowo na zielono – zaproszenie na piknik ekologiczny „Środowisko ponad wszystko”

Również w niedzielę Zespół Szkolno-Przedszkolny w Masłowie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Dolsk oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają do Ogrodów Proboszczowskich na tegoroczną edycję Narodowego Czytania. Początek o godz. 16.00.

Zaproszenie na Narodowe Czytanie w ogrodach proboszczowskich

Zostaw komentarz