|

LKS Lubiatowo, czyli specjaliści od wygrywania turniejów

LKS Lubiatowo
LKS Lubiatowo
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kolejne turniejowe zwycięstwo mają na swoim koncie piłkarze LKS Lubiatowo. Tym razem byli najlepsi w Borowie. Ekipa Krystiana Mejzy to prawdziwi specjaliści od turniejów. W historii występów drużyny, która funkcjonuje od 2009 roku zdobyli już 34 puchary za zajęcie pierwszego miejsca, a w sumie na podium skończyli łącznie 66 turniejów.


Berdychowski Wv

Z zaproszenie Czempińskiego Centrum Sportu skorzystało 8 zespołów, które 30 czerwca stawiły się na orliku w Borowie, by przystąpić do rywalizacji o puchary. Wśród nich znalazła się ekipa LKS Lubiatowo, którą gościnnie zasilił Albert Betowski – reprezentant Polski U19 w futsalu. Trafiła ona do grupy A i już w meczu otwarcia pokonała 2:0 Coco Jumbo. Prowadzenie zapewnił Filip Marciniak, a ozdobą był gol Tomasza Malickiego, który przelobował bramkarza rywali strzałem spod własnego pola karnego. Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie z drużyną Trele Morele, w której występowali piłkarze Obry Kościan i PKS Racot. W ostatnim meczu eliminacji LKS pokonał 3:1 Team Z, po dwóch trafieniach Filipa Marciniaka i jednym Malickiego. Zwycięstwo to dało awans do półfinału z pierwszego miejsca. W nim rywalem był Black Horse, a więc zespół złożony z zawodników miejscowego Heliosa Czempiń. W zaciętym meczu padł jeden gol. Jego autorem był Kamil Snela, który zamienił na bramkę podanie od Maksa Makowskiego.

  W powiecie zwycięzcami KO i PiS. Zaskakujący wynik komitetu starosty.

Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

W finale rywalem ponownie była ekipa Trele Morele, która wygrała swój półfinał gładko 4:0. Podobnie, jak w eliminacjach w starciu dwóch najlepszych drużyn turnieju kibice nie doczekali się goli i w efekcie zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Te dostarczyły nie lada emocji, bo zamiast goli były świetne interwencje bramkarzy i po trzech seriach było 0:0, co jest sporym ewenementem. Przy okazji karnych trzeba wspomnieć o pechu Bartosza Bręgla, który strzegł bramki LKS. Przy drugim karnym siła strzału była tak mocna, że złamaniu uległa kość promieniowa przy nadgarstku i konieczna była wizyta w szpitalu. Między słupkami stanął jego brat młodszy Krystian. W dodatkowej serii obronił strzał, a nie pomylił się Mikołaj Marciniak i w efekcie puchar dla zwycięzców odebrał Krystian Mejza.

– To był ciekawy turniej, który stał na wysokim poziomie. Dziękuję drużynie za walkę i kolejny sukces. Szkoda tylko Bartka, ale mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i na boisko

powiedział Krystian Mejza założyciel i prezes LKS Lubiatowo

Zostaw komentarz