Jzda Pod Prąd Korytarz życia
Jednym z aut, które korytarzem życia puściło się pod prąd, jest samochód na śremskich tablicach rejestracyjnych / fot. zrzut ekranu remiza.pl
  • Home
  • Aktualności
  • Autostrada stała, a kierowcy na PSE się śpieszyło. „Korytarzem życia” pod prąd

Autostrada stała, a kierowcy na PSE się śpieszyło. „Korytarzem życia” pod prąd

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
10
+1
0
+1
4
+1
1
+1
1
+1
10

Samochody stojące w korku na A2 utworzyły „korytarz życia” dla służb ratunkowych. Jednak niektórzy, w tym osoba kierująca autem na śremskich tablicach rejestracyjnych, postanowili to wykorzystać i jechali pod prąd.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Do zdarzenia, które zarejestrowano i opublikowano w mediach społecznościowych serwisu remiza.pl, doszło 16 kwietnia na lubuskim odcinku A2 w kierunku Niemiec. Wywrócił się tam bus przewożący butle z acetylenem.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale z uwagi na przewożony ładunek 140 butli, z których część się rozszczelniła, konieczny był przyjazd specjalistycznej grupy chemicznej z Zielonej Góry.Samochody stały w korku i utworzyły „korytarz życia”. Niektórzy kierowcy jednak postanowili to wykorzystać i jechać pod prąd. Na uwiecznionym filmie wprawdzie nie ma widocznej jazdy, ale trudno nie wnioskować tak, widząc samochody ustawione w przeciwnym kierunku ruchu. Jednym z takich aut jest vw passat na śremskich tablicach rejestracyjnych.

Nagranie trafiło już do świebodzińskich policjantów, którzy będą teraz ustalali właścicieli pojazdów, które złamały przepisy.

Trzy osoby ranne. Wypadek pod Książem Wlkp.

Za blokowanie korytarza życia lub jazdę nim pod prąd kierowcy grozi mandat w wysokości od 200 do 500 zł oraz 6 punktów karnych. Warto zaznaczyć, że sąd ma możliwość nałożenia zakazu prowadzenia pojazdów na takiego kierowcę na okres od 6 miesięcy do 3 lat, chociaż nie jest to obligatoryjne.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]