Wiśniewski i Lewandowski
Grzegorz Wiśniewski nowym burmistrzem Śremu!/ fot. arch. red.
  • Home
  • Aktualności
  • Kandydaci na burmistrza Śremu z poparciem na wysokich stołkach

Kandydaci na burmistrza Śremu z poparciem na wysokich stołkach

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Na finiszu kampanii, która zdecyduje o tym czy Adam Lewandowski, urzędujący burmistrz Śremu pozostanie na stanowisku, czy zastąpi go jego adwersarz – Grzegorz Wiśniewski, kandydaci zabiegają o wsparcie polityków krajowych.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zarówno Adam Lewandowski jak i Grzegorz Wiśniewski mają poparcie dla swojej osoby pośród polityków zasiadających w ławach sejmowych i senackich. Takowe poparcie dla urzędującego włodarza wyrazili posłowie Jacek Karnowski i Piotr Adamowicz (obaj KO), oraz senator Wadim Tyszkiewicz (startował z własnego komitetu wyborczego), którzy nie są związani z naszym okręgiem wyborczym. Obaj posłowie do parlamentu dostali się z gdańskiego okręgu numer 25, któremu daleko do okręgu 37, naszego okręgu. Natomiast senator do parlamentu dostał się z okręgu 22, Zielona Góra.

Z kolei Grzegorza Wiśniewskiego ostatnio poparł senator Grzegorz Fedorowicz (Trzecia Droga – Polska 2050 Szymona Hołowni), który na łamach Tygodnia Ziemi Śremskiej przed I turą wyborów kwestionował poparcie Trzeciej Drogi dla Adama Lewandowskiego.

Senator Fedorowicz do wyższej izby parlamentu dostał się m.in. głosami mieszkańców powiatu śremskiego. Grzegorz Fedorowicz startował bowiem z okręgu numer 92 do senatu, w skład którego wchodzi właśnie powiat śremski.

Te ostatnie dni przed decydującym starciem pokazują, że kandydaci zabiegają o poparcie dla swojej osoby i swojego programu bardziej intensywnie, niż wcześniej.

Kto zostanie nowym burmistrzem Śremu? Czy będzie to stary-nowy włodarz czy jego młody kontrkandydat, który do rady miejskiej wprowadził tylu samych radnych co komitet Adama Lewandowskiego? Odpowiedź poznamy w najbliższą niedzielę.

Tymczasem już teraz naszych Czytelników gorąco zachęcamy do wejścia na www.tydzien.net.pl w zakładkę „Tydzień w kółko”, gdzie znajdą Państwo obszerne wywiady wideo z kandydatami na burmistrza Śremu.

2 Comments Text
  • Adam Lewandowski się już skończył!!!

    Ja stawiam na głowę pełną pomysłów, mój głos oddam na Grzegorza Wiśniewskiego

  • Mało informacji o nowym burmistrzu. Wykształcenie ? Zainteresowania? Rodzina? Chociaż Śremianom raczej obojętne jest wykształcenie. Pamiętam takiego starostę z wąsem który w tv RELAX czytał zwycięzców akcji nie po oczach i adres zamieszkania jednego z nagrodzonych ul, Chopina fonetycznie Chopina.

  • Zostaw komentarz