Niebieskie Igrzyska 2024 w sali Bazar w Śremie/ fot. W. Kaptur
Niebieskie Igrzyska 2024 w sali Bazar w Śremie/ fot. W. Kaptur

W sali Bazar odbyły się Niebieskie Igrzyska 2024

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
7
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ZSS im. Marii Grzegorzewskiej w Śremie po raz pierwszy włączył się w ogólnopolski projekt ,,Niebieskie Igrzyska”. Wszyscy uczestnicy wydarzenia to zwycięzcy.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Od 2019 roku Niebieskie Igrzyska organizowane są przez fundację Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. W tym roku również śremska placówka po raz pierwszy podjęła się tej inicjatywy.

Niebieskie Igrzyska składały się z dwóch części:  • część edukacyjna, która miała charakter warsztatowo – wykładowy
  • część sportowa, która była zwieńczeniem całego projektu

Uczestnicy Niebieskich Igrzysk w środę, 24 kwietnia spotkali się w sali Bazar w Śremie. W ramach wydarzenia przygotowano 7 konkurencji. Na wszystkich czekały pamiątkowe dyplomy i medale.

Przygotowaliśmy konkurencje, w których dzieci przede wszystkim nastawione są na to by osiągnąć swój sukces. Każdy na miarę swoich możliwości ze wsparciem wolontariuszy i pracowników szkoły.

– mówiła Agata Guzik, koordynator lokalny Niebieskich Igrzysk 2024.
Dsc 2968
Od prawej Agata Guzik – koordynator lokalny projektu, Ewa Kasińska – gość ze śremskiej policji oraz Halina Osińska – dyrektor ZSS im. M. Grzegorzewskiej/ fot. W. Kaptur

Uczniowie i uczennice wykonali także taniec do piosenki przewodniej Niebieskich Igrzysk. Hymn towarzyszył śremskiej placówce już w kwietniowych zajęciach.

Koordynatorem lokalnym Niebieskich Igrzysk 2024 jest Agata Guzik. Ze wsparciem wolontariuszy z LO w Śremie oraz całej drużyny z ZSS im. M. Grzegorzewskiej udało się zorganizować wydarzenie, podczas którego uczestnicy mieli okazję świetnie się bawić i integrować.

Duże znaczenie w całym projekcie odgrywa kolor niebieski, który jest wyrazem solidarności z autystami. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada na 2 kwietnia, a kontynuacją tego dnia jest Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu.

Fotorelacja:

Zostaw komentarz