||

Adam Lewandowski i poparcie Trzeciej Drogi. „To jest kwestia dyskusyjna” – komentuje senator Fedorowicz

Adam Lewandowski
Jest problem z poparciem Trzeciej Drogi dla kandydatury Adama Lewandowskiego / fot. arch. red. (M. Czubak)
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0

Urzędujący burmistrz Adam Lewandowski poparcie swojej osoby ma szerokie. Tego kandydata na burmistrza w nadchodzących wyborach popiera Nowa Lewica, Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga. Z poparciem tego ostatniego ugrupowania jest jednak pewien problem. Popiera go PSL, który posługuje się szyldem Trzeciej Drogi, poparł go również lider powiatowy Polska 2050 Szymona Hołowni i tu do akcji wkroczył senator Grzegorz Fedorowicz.


Berdychowski Wv

Komitet koalicyjny Trzecia Droga w powiecie śremskim wspólnie PSL i Polska 2050 startuje do rady powiatu śremskiego. Na listach wyborczych tego komitetu znajdziemy przedstawicieli obu ugrupowań. PSL, jako koalicjant, ma prawo w tym aspekcie posługiwać się marką Trzecia Droga, pod której szyldem startuje do rady miejskiej w Śremie. Kwestie poparcia poszczególnych kandydatów na burmistrza przez Polskę 2050 i PSL, pod szyldem Trzeciej Drogi, są jednak nieuregulowane.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Jak to jest z tym poparciem dla burmistrza?

W ostatnim czasie kolejny raz podkreślono, że Trzecia Droga popiera kandydaturę Adama Lewandowskiego w walce o fotel burmistrza Śremu. Zrobił to Teodor Stępa z PSL, koalicjant Polski 2050 Szymona Hołowni, z którym razem tworzą Trzecią Drogę. Wątpliwości co do tego poparcia ma Grzegorz Fedorowicz, senator Trzeciej Drogi z naszego okręgu wyborczego.

Zapytany przez nas wprost, czy PSL, jako koalicjant Trzeciej Drogi, może używać tego brandu popierając konkretnego kandydata w wyborach na burmistrza Śremu, odpowiedział: To jest kwestia dyskusyjna zaznacza senator, który dodaje. – Aż tak głębokich zapisów nie mamy, precyzujących aż tak szczegółowo poparcie dla kandydata – wyjaśnił senator.

  Poznaliśmy finalistów konkursu o gen. Wybickim i symbolach narodowych

Lider Polski 2050 w powiecie śremskim też popiera kandydata Lewandowskiego

Senator ustosunkował się również do wyrażenia poparcia dla kandydatury Adama Lewandowskiego przez Mateusza Wojtasa, lidera ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni w powiecie śremskim.

Lider struktur ugrupowania w powiecie śremskim, publicznie zadeklarował takie poparcie. Dla części środowisk politycznych było to zaskoczeniem, bowiem z uchwały Rady Regionu, takie poparcie nie wynika.

– Jeżeli chodzi o gminę Śrem, to do rady miejskiej stratuje tylko PSL, które ma prawo używać brandu Trzeciej Drogi. Z Polski 2050 Szymona Hołowni nikt nie startuje do rady miejskiej w gminie Śrem. W związku z czym Polska 2050, skoro nie startuje, to nie popiera żadnego z kandydatów na burmistrza Śremu.

– przekonuje senator Fedorowicz.

Senator przekazał, że Mateusz Wojtas swoje poparcie dla Adama Lewandowskiego wyraził, jako on sam, a nie w imieniu Polski 2050 Szymona Hołowni. – My tutaj nie wnikamy, kto z kim sympatyzuje. Być może inni członkowie Polski 2050 z terenu Śremu będą popierali innych kandydatów na burmistrza Śremu. Myśmy, jako Rada Regionu nie przyjmowali żadnej uchwały dotyczącej poparcia konkretnych kandydatów na terenie gminy Śrem – dopowiada. – To jest indywidualne poparcie wynikające z własnych sympatii do kandydata – dodaje senator.

Kierownictwo zarządu powiatu śremskiego popiera Lewandowskiego

Warto również nadmienić, że lokalnie Adam Lewandowski ma także poparcie płynące ze starostwa śremskiego. Jego kandydaturę na burmistrza Śremu popiera Zenon Jahns, obecny starosta śremski, a także Piotr Ruta, wicestarosta śremski, który popiera Lewandowskiego w imieniu śremskiej Platformy Obywatelskiej.

Zostaw komentarz