|||

Sygnalizacja na śremskim skrzyżowaniu jeszcze w tym roku

Skrzyżowanie Grunwaldzka Staszica (2)
Miało być rondo, ale będą światła / fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
10
+1
36
+1
0
+1
3
+1
1
+1
2
+1
4

Z ronda nic nie wyszło, ale poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Staszica i Grunwaldzkiej będzie wdrożona. Pojawią się tam sygnalizacja świetlna regulująca ruch.


Berdychowski Wv

O skrzyżowaniu pisaliśmy już wielokrotnie, głównie właśnie w kontekście poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu. Także o to apelowali radni, m.in. Elżbieta Michalska z rady powiatu śremskiego.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Dla wielu idealnym rozwiązaniem byłoby rondo, ale z tego planu nic nie wyszło. W związku, z czym zdecydowano kierować się powiedzeniem lepszy rydz niż nic. I podjęto decyzję, aby w tym miejscu postawić kolejne w mieście światła.

Potrącenie dziecka w Śremie. Sprawcą radny z rady powiatu śremskiego

– Mówimy tutaj o systemie sygnalizacji świetlej, która w bieżącym roku zostanie wykonana. Jaki będzie szacunkowy koszt tej inwestycji? Myślę, że możemy porównać na przykład do skrzyżowania Grunwaldzka, 1 Maja, Zamenhofa, czyli w granicach 350 do 400 tysięcy złotych.

– mówi Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.

Finansowanie przedsięwzięcia nie spadnie na zarządcę drogi. Koszty będą podzielone.

– Jest taka niepisana umowa, którą żeśmy zawarli. Skrzyżowanie jest własnością WZDW, czyli Wojewódzkiego Zarządu Dróg, ale uzgodniliśmy z panem starostą i z WZDW, że każda ze stron jedną trzecią wartości tej inwestycji pokryje.

– wyjaśnia włodarz Śremu.

Przeciwnicy tego pomysłu narzekają, że ul. Grunwaldzka zmieni się w ul. Gostyńską, która naszpikowana jest sygnalizatorami świetlnymi. Gdy inwestycja na skrzyżowaniu Staszica / Grunwaldzka zostanie zrealizowana, to na kilometrowym odcinku ul. Grunwaldzkiej będzie łącznie pięć sygnalizatorów świetlnych regulujących ruch, wliczając w to również ten wybudzany wyłącznie podczas wyjazdu alarmowego JRG Śrem.

  Poznajcie radnych powiatu śremskiego!

3 komentarze

  1. Najasniejszy nam panujący Burmistrz Lewandowski razem ze Starostą powinien w końcu zainteresować się przedłużeniem ul.Grunwaldzkiej w stronę przychodni Komet aż pod Ciepłownia,szkoda że ci obydwaj Panowie tamtędy nie jeżdżą.

  2. Dziwne, że na trasie katowickiej można zrobić rondo (środa wielkopolska w kierunku Miąskowa) a na grunwaldzkiej w Śremie nie! Trzeba naciskać na zarząd dróg i domagać się rozwiązań przyjaznych mieszkańcom i kierowcom a nie przyklepać wszystko jak leci!
    Niestety kolejne “wąskie gardło” na mapie Śremu.

Zostaw komentarz