||

Radny apeluje o postawienie sygnalizacji świetlnej na przejściu w Książu Wlkp.

Szkoła Książ
Radny zwraca uwagę na fakt, że przejście poprzedza bardzo długi odcinek prostej drogi/fot. Google Maps
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Do Marcina Szydłowskiego, przewodniczącego rady powiatu w Śremie wpłynęła interpelacja radnego Wojciecha Świdurskiego. Prosi on w niej o podjęcie działań, zmierzających do zainstalowania sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przed Szkołą Podstawową im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp.


Berdychowski Wv

Radny Wojciech Świdurski, w imieniu mieszkańców Książa Wlkp., prosi władze powiatu o podjęcie działań, zmierzających do zainstalowania sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przed Szkołą Podstawową im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp., w ciągu drogi wojewódzkiej nr 436.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Swą prośbę argumentuje faktem, że przejście dla pieszych, które codziennie w drodze do szkoły pokonują dzieci, jest niebezpieczne. Radny zwraca uwagę na fakt, że przejście poprzedza bardzo długi odcinek prostej drogi.

Na tym odcinku niektórzy kierowcy (bardzo często są to kierowcy ciężarówek) rozwijają nadmierną prędkość, co zagraża bezpieczeństwu dzieci. Pragnę zwrócić uwagę, że na tej samej drodze w miejscowości Boguszyn sygnalizacja świetlna w tym roku powstała

– podkreśla Świdurski.

Radny w swym piśmie zaznacza także, że nie interesuje go wymijająca odpowiedź urzędu.

Nie interesuje mnie odpowiedź w stylu, że nie doszło jeszcze w tym miejscu do wypadku, jak to miało miejsce przy interpelacji, którą składałem kilka lat temu

– dodaje radny.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz