|

Światła nie działają i tak jeszcze pozostanie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Od końca minionego tygodnia kierowcy poruszający się obwodnicą Śremu, na skrzyżowaniu z ul. Gostyńską nie muszą stać na światłach. Sygnalizacja w tym miejscu nie została wyłączona, tylko uległa awarii. Jak się okazuje, problem jest znacznie poważniejszy.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Najprawdopodobniej doszło do awarii centralnego układu sterowania sygnalizacją świetlną, dlatego nie nadaje ona nawet żółtego pulsującego ostrzegawczego światła. WZDW podaje, że awaria zgłoszona została już do wykonawcy instalacji, która objęta jest jeszcze gwarancją. Szacunkowo usunięcie awarii może potrwać jeszcze kilka tygodni, zatem kierujący nie powinni być zaskoczeni, gdy w kolejnych dniach czy nawet tygodniach światła na skrzyżowaniu pozostaną nieczynne.

Na zdarzenie drogowe na wspomnianym skrzyżowaniu przy niedziałających światłach nie trzeba było długo czekać – już w miniony poniedziałek doszło tam do kolizji drogowej. Nikomu nic się nie stało, ale potrzebna była interwencja pomocy drogowej.

Sygnalizacja świetlna w tym miejscu została postawiona w 2017 roku, ale przez kolejne miesiące nie została podłączona do prądu.