|

Nochowo. Nie będzie bezpiecznej na drodze

Nochowo Rojek
O zmiany wnosił radny Piotr Rojek / fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
1
+1
1
+1
2
+1
0
+1
0
+1
2

WZDW ustosunkowało się do wniosku radnego Rojka, który ten składał w imieniu mieszkańców miejscowości. W skrócie, nochowianie nie mają co liczyć na poprawę bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej 432.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu nie widzi podstaw do tego, aby zająć się przedmiotowym problemem. W kwestii montażu barierek pomiędzy ulicami Jeziorną i Ogrodową. Zarządca drogi stwierdził, że jest to niewykonalne, „gdyż spowodowałyby one zwężenie ww. drogi”.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Więcej WZDW ma do powiedzenia w kwestii przejść dla pieszych. Niestety i również tutaj nie są to dobre informacje dla lokalnej społeczności.Przejście dla pieszych nie powstanie przy ul. Polnej jak i przy Brzozowej. Powodem takiej decyzji zarządy jest brak odpowiedniej infrastruktury drogowej: brak chodnika i oświetlenia. Nie będzie również sygnalizacji świetlnej w obrębie skrzyżowania ulic Lipowej i Brzozowej w sąsiedztwie firmy Kampra.

Zarządca drogi tłumaczy się przepisami, które nie pozwalają na wykonanie jedynie sygnalizacji wzbudzanej na przejściu dla pieszych.

Wygląda zatem na to, że w Nochowie nie zmieni się nic i jedyna sygnalizacja świetlna, jaka w miejscowości będzie to ta, która znajduje się na drodze głównej w sąsiedztwie miejscowej szkoły podstawowej.

Bezpieczeństwo na DW432. Mieszkańcy Nochowa chcą kolejnych zmian

Zostaw komentarz