||

Brian Torrado – Argentyńczyk, który został Warciarzem

Dsc 1365
Brian Torrado miał minionej wiosny wiele powodów do radości - fot. M.Fujak
Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

Z BRIANEM TORRADO – NAJSKUTECZNIEJSZYM ZAWODNIKIEM WARTY ŚREM W RUNDZIE JESIENNEJ, ROZMAWIAŁ MACIEJ FUJAK


VW_Berdychowski_400_150(1)

Brian, za Tobą i zespołem bardzo udana runda jesienna. Na półmetku rozgrywek Warta jest liderem V ligi, a Ty miałeś w tym swój udział, więc są powody do zadowolenia. Jakbyś podsumował tą rundę z Twojego punktu widzenia?
– Prawda jest taka, że ​​ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego, jak zespół sobie radzi. Pokazaliśmy, że jesteśmy zjednoczonym i bardzo mocnym zespołem. Pomimo niefortunnych kontuzji niektórych zawodników oraz wąskiej kadry potrafiliśmy wypracować sobie dobre wyniki.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Dsc 1228

To Twoja pierwsza runda w śremskiej drużynie. Jak się czujesz w Warcie, jak przyjęli Cię koledzy?
– Moi koledzy z drużyny przywitali mnie bardzo dobrze i sprawili, że poczułem się jak jeden z nich. Dołączyłem do drużyny od trzeciej kolejki, kiedy sezon już się rozpoczął, a mimo to moja adaptacja przebiegła bardzo szybko. Jestem bardzo wdzięczny Warcie za to, że dała mi szansę i uwierzyła we mnie od początku mojego przyjazdu w sierpniu.Które ze spotkań utkwiło Ci najbardziej w pamięci i dlaczego?
– Był to debiut w barwach Warty i trudny mecz na bardzo ładnym stadionie (w Krotoszynie – przyp. red.). Zwycięstwo w tym wyjazdowym meczu dało nam impuls na to, co nastąpiło później, bo do końca rundy nie przegraliśmy już meczu.

Brian 2

Zdobyłeś dla drużyny 12 goli i zostałeś najskuteczniejszym zawodnikiem tej rundy. Ten dorobek byłby zapewne większy, gdybyś zagrał we wszystkich meczach, ale też gdybyś wykorzystał więcej okazji. Wiosną w ile bramek będziesz „celował”?
– Nie ukrywam, że lubię strzelać gole, ale jeszcze bardziej lubię wygrywać i grać dla drużyny, bo to ona liczy się najbardziej. Mam nadzieję, że wiosną poprawię swój dorobek, a moje gole dadzą dużo radości kibicom i kolegom z drużyny.

Celem na rundę wiosenną będzie awans do IV ligi. Wierzysz, że w czerwcu będziesz mógł z kolegami i kibicami świętować ten awans? Jako drużyna jesteście na to gotowi?
– Przed każdym meczem mówimy sobie w szatni, że idziemy krok po kroku do celu. Żyjemy z meczu na mecz, a na boisko wychodzimy po to, aby wygrać. Łatwych spotkań jednak nie ma, a każdy rywal gra inaczej. Najlepsze jest to, że wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas. Byłoby pięknie osiągnąć z kolegami sukces i awansować. Dlaczego więc nie marzyć? Wierzę, że tak się stanie.

Dsc 1391

Wiemy, że wzbudzasz zainteresowanie okolicznych klubów. Czy były już jakieś oferty, propozycje? Czy zdecydowałbyś się opuścić Wartę w przerwie zimowej gdyby np. pojawiła się propozycja z wyższej ligi, czy jednak pomożesz drużynie w osiągnięciu upragnionego celu?
– Nikt się ze mną oficjalnie nie kontaktował. Na razie to tylko plotki, których wolałbym nie słyszeć. Jestem tu nowy, Warta daje mi wiele pod każdym względem. Czuję się komfortowo i szczęśliwie. Nawet jeśli zostanie złożona oferta, zarząd musi podjąć najlepszą decyzję i przekalkulować, czy jest ona korzystna dla klubu. Dziś jestem 100% zawodnikiem Warty Śrem. Rozpocznę niebawem z drużyną przygotowania do rundy rewanżowej i będziemy walczyć o to, aby utrzymać pierwsze miejsce do ostatniej kolejki.

Masz 26 lat, w Polsce jesteś już od czterech lat i świetnie mówisz w naszym ojczystym języku. Grałeś już na poziomie III ligi w KS Kutno. Zapewne Twoje aspiracje są wyższe niż gra w V lidze?
– Marzę i dążę do tego, aby zawsze grać na jak najwyższym poziomie. Gdybym nie wierzył w siebie, nie byłabym tak długo z dala od rodziny i przyjaciół. Trzeba wytrwać i nie powtarzać błędów i złych decyzji. Wierzę, że dostanę szansę i przygotowuję się na nią. Trzeba dalej pracować, bo nigdy nie wiadomo, kiedy nadejdzie odpowiedni moment…

Dsc 1366

Czego życzyć Tobie w nadchodzącym 2024 roku?
– Aby udało się osiągnąć wszystkie cele osobiste i grupowe. Chcę kontynuować naukę i rozwijać się jako człowiek. Życzyłbym także sobie, aby wszyscy ludzie, których kocham mieli pracę i dobre zdrowie. Również kibicom Warty życzę wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że na koniec sezonu wspólnie będziemy się cieszyć.

Zostaw komentarz