Image
fot. policja.pl
  • Home
  • Aktualności
  • Nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani przez policję po pijanym weekendzie!

Nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani przez policję po pijanym weekendzie!

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dziś, 6 maja, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Śremie podjęli działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. W trakcie akcji pn. “Trzeźwy Poranek” zatrzymali aż pięciu kierowców, którzy prowadzili pojazdy będąc w stanie nietrzeźwości lub po spożyciu alkoholu.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Pierwszy zatrzymany, 36-letnia mieszkanka powiatu jarocińskiego, kierująca VW Golfem, została ujawniona o godzinie 05:13. Następnie, o 05:19, mundurowi zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu śremskiego, prowadzącego Chevroleta Captivę. Kilka minut później, o 05:23, zatrzymano 55-letniego mieszkańca powiatu śremskiego, kierującego Oplem Corsą. O godzinie 06:34, kierowca Forda Fiesta, 70-letni mieszkaniec gminy Śrem, okazał się być pod wpływem alkoholu. Na koniec, o 07:24, policjanci ujawnili, że kierujący Fiatem 500, 40-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Niewątpliwie, konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu mogą być tragiczne. Nie tylko dla kierujących, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy narażają życie i zdrowie siebie oraz innych osób na drodze. Dlatego też apelujemy do wszystkich o rozwagę i trzeźwość za kierownicą.

Wszystkim zatrzymanym kierowcom zostały odebrane uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a ich sprawy zostaną rozpatrzone przez sąd.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Nie zapominajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich. Pamiętajmy o odpowiedzialności za siebie i innych uczestników ruchu drogowego!

Zostaw komentarz