Klos
Piłkarze Kłosa trzy ostatnie mecze zremisowali. Jak wypadną tym razem? - fot. M.Fujak
  • Home
  • Dolsk
  • Co nas czeka w kolejny ligowy weekend?

Co nas czeka w kolejny ligowy weekend?

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

To dobry sezon dla drużyn z naszego regionu. Kotwica Kórnik walczy o awans do III ligi, Warta Śrem o IV ligę, a w ścisłej czołówce klasy okręgowej jest Zawisza Dolsk. Z kim zmierzą się te zespoły w najbliższy weekend?


Berdychowski Kwiecien2 2024

Runda wiosenna powoli sięgnęła półmetek. Można więc powiedzieć, że rozgrywki piłkarskie w niższych ligach powoli wkraczają w decydującą fazę.

KOTWICA KÓRNIK – POLONIA LESZNO sobota. 13.00
W środę kórnicki zespół nie dał rady w Pucharze Polski trzecioligowej Unii Swarzędz i teraz skupia się już wyłącznie na rozgrywkach ligowych. Podopieczni Tomasza Nawrota mają ambitne plany – mierzą w awans do III ligi. Są ku temu na dobrej drodze, a każde kolejne zwycięstwo przybliża zespół do tego celu. W poprzedniej kolejce Kotwica wygrała ważny mecz w Stęszewie i dzięki temu ma cztery punkty przewagi nad Lipnem i Nielbą. W sobotę gościć będzie piątą w tabeli Polonię Leszno i musi nastawić się na trudne spotkanie.

ORZEŁ MROCZEŃ – WARTA ŚREM sobota godz. 16.00
Wyjazdowy mecz czeka Wartą Śrem, która w sobotę uda się do Mroczenia. Orzeł w tej rundzie spisuje się bardzo słabo, bo w 8 kolejkach zdobył zaledwie 4 punkty. W teorii każdy inny wynik niż łatwa wygrana będzie niespodzianką, aczkolwiek w poprzedniej kolejce śremianie przekonali się, że lekceważyć nie można nikogo (wymęczyli 1:0 z ostatnią w tabeli Victorią Ostrzeszów). Dla podopiecznych Michała Mocka będzie to bezpośredni sprawdzian przed hitem wiosny z Zawiszą Łęka Opatowska.

ZAWISZA DOLSK – MTS PAWŁOWICE sobota godz. 15.00
Piłkarze Zawiszy są rewelacją tegorocznych rozgrywek klasy okręgowej. W pierwszym sezonie na tym poziomie rozgrywkowym do końca walczyli o utrzymanie, a w tym cały czas utrzymują się w ścisłej czołówce. Po wygranej w Lesznie z Rydzyną wskoczyli na pozycję wicelidera i do prowadzącej ekipy GKS Jaraczewo tracą zaledwie dwa punkty. W sobotę do Dolska przyjeżdża MTS Pawłowice. Wiosną podopieczni Macieja Fujaka dwóch porażek doznali właśnie na własnym boisku (2:4 z Koroną Wilkowice i 1:4 z Sokołem Kaszczor). Tym razem będą chcieli wyjść zwycięsko i utrzymać wysokie miejsce. Czy im się to uda? Przekonamy się już jutro.

SKP SŁUPCA – AVIA KAMIONKI sobota godz. 11.00

POLONUS KAZIMIERZ BISKUPI – KŁOS ZANIEMYŚL sobota godz. 17.00

POGOŃ KSIĄŻ – HELIOS CZEMPIŃ sobota godz. 13.00

PKS II RACOT/TUR TUREW – AMICUS MÓRKA/WARTA II ŚREM sobota godz. 13.45

KSGB MANIECZKI – DĄB BOGUSZYN sobota godz. 15.00

UKS ŚREM – GROM WOLSZTYN sobota godz. 15.30

Zostaw komentarz