+1
0
+1
0

11 medali wywalczyli reprezentanci UKS Taekwondo Dolsk podczas Mistrzostw Polski ITF w Oleśnicy. Był to dla nich jednocześnie sprawdzian przed międzynarodowymi zawodami w Dortmundzie, które odbędą się już w najbliższy weekend.

Berdychowski Kwiecien2 2024

Do Oleśnicy na mistrzostwa organizowane przez Polskie Zrzeszenie Taekwondo ITF/ Taekwondo ITF Poland Jan Nycek udała się 14-osobowa reprezentacja klubu z Dolska, która o medale walczyła w gronie 200 zawodników z całego kraju. Podopieczni trenerów Furmanowskich (ojca Grzegorza i czynnie walczących jeszcze synów Jakuba i Kacpra) spisali się bardzo dobrze. Ich łupem padło bowiem 11 medali, w tym 6 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe. Wszystkie w walkach light kontakt. Przykład swoim podopiecznym dali bracia Furmanowscy, którzy nie mieli sobie równych i stanęli na najwyższym stopniu podium. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych i wagowych byli także Zofia Szymańska, Gabriela Mieloszyk, Marcel Łagoda i Maja Łagoda. Ze srebrnymi medalami do Dolska wrócili Piotr Kuczerawy i Paweł Frączek, a brąz zdobyli Marcel Jankowiak, Radosław Bartkowiak i Igor Marciniak.

Cieszy udany występ i dobra forma, bowiem już 11 maja czeka nas występ na międzynarodowych zawodach w Dortmundzie, gdzie także będziemy chcieli bić się o medale – powiedział Jakub Furmanowski.

Dzień po mistrzostwach w Oleśnicy trener Grzegorz Furmanowski udał się także z trzema swoimi podopiecznymi na zawody combat kalaki. Cała trójka spisała się na medal i wróciła do Dolska z medalami. Dwa złote krążki wywalczył Łukasz Plygawko, który triumfował zarówno w pojedynkach na jeden, jak i dwa kije. Złoto i brąz zdobył Wojciech Plygawko, a dwukrotnie trzeci był Mariusz Skrzypczak. Zawodnicy z Dolska zostali wyróżnieni za swoją postawę i w nagrodę w lipcu będą mieli okazję powalczyć w Mistrzostwach Świata, do których już rozpoczęli przygotowania.