Dsc 3780 Easy Resize.com
Grzegorz Wiśniewski po ślubowaniu otrzymał gratulacje i kwiaty od włodarzy innych gmin. Fot: S. Witasiak.

Rozpoczęła się nowa kadencja Rady Miejskiej w Śremie

We wtorek 7 maja o godzinie 15:00 rozpoczęła swoją działalność nowa kadencja Rady Miejskiej. W trakcie pierwszej sesji radni i nowy burmistrz złożyli ślubowanie oraz wybrano przewodniczącego Rady Miejskiej i jego zastępców.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Radni oraz burmistrz złożyli swoje ślubowania

7 maja 2024 roku odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Śremie kadencji 2024-2029. Uroczyste spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 15:00 w śremskim ratuszu, zgromadziło licznych gości, w tym przedstawicieli lokalnych władz, instytucji i mieszkańców miasta. Podczas sesji21 radnych nowo wybranej Rady Miejskiej złożyło ślubowanie, zobowiązując się do rzetelnego wykonywania swoich obowiązków i kierowania się dobrem miasta i jego mieszkańców. Następnie nowy burmistrz Grzegorz Wiśniewski złożył uroczyste ślubowanie.

Uroczyste ślubowanie Grzegorza Wiśniewskiego.

Wybrano przewodniczącego Rady Miejskiej i jego zastępców

Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej został Tomasz Klaczyński z PiS, który pokonał w stosunku 11:10 Bartosza Żeleźnego (KWW Adama Lewandowskiego). Pierwszym zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej został Cezary Strzelec (KWW Grzegorza Wiśniewskiego), który w głosowaniu pokonał Tomasza Wojnę (PiS). Drugim wiceprzewodniczącym został Bartosz Żeleźny, który w głosowaniu zwyciężył z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości – Arturem Kononem.

Zostaw komentarz