Plakat Gminny Konkurs Plastyczny Portret Estery
Plakat promujący gminny konkurs pt. ,,Portret Estery''/ fot. mat. organizatorów

Ogłoszono gminny konkurs plastyczny pt. ,,Portret Estery”

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mieszkańcy i dzieci ze szkół podstawowych z gminy Brodnica oraz uczniowie ZSR w Grzybnie mogą wziąć udział w konkursie plastycznym ,,Portret Estery”. Termin wpływania prac mija 21 czerwca 2024 roku.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego ogłosiło gminny konkurs plastyczny pt. ,,Portret Estery”. Konkurs organizowany jest z okazji 200. rocznicy śmierci Estery Wybickiej – żony gen. Józefa Wybickiego.

Estera związała swoje życie z Manieczkami. Obecnie spoczywa w grobie w Brodnicy. Nie zachował się żaden portret ani opis wyglądu żony Wybickiego. Stąd wziął się pomysł na konkurs, którego celem jest stworzenie ,,wyobrażonego” portretu Estery.Konkurs jest realizowany w ramach zadania publicznego pt. ,,Wybicki – REAKTYWACJA X”. Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Współorganizatorami konkursu są:

 • Koło Gospodyń Wiejskich w Brodnicy „Aktywne Brodniczanki”
 • Sołectwo Brodnica
 • Sołectwo Brodniczka-Esterpole
 • Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Brodnickiej „GNIAZDO”

Natomiast partnerami:

 • Urząd Gminy Brodnica
 • Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości
 • Muzeum Śremskie
 • Szkoły podstawowe w: Iłówcu, Manieczkach, Brodnicy oraz Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie

Kto może wziąć udział w konkursie?

Uczestnikami konkursu mogą zostać dzieci ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy Brodnica, młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie, dorośli – mieszkańcy gminy Brodnica. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w pięciu kategoriach:

 • uczniowie klas I-III szkół podstawowych – praca indywidualna,
 • uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych – praca indywidualna,
 • uczniowie klas VII-VIII – szkół podstawowych – praca indywidualna,
 • uczniowie szkoły ponadpodstawowej – praca indywidualna,
 • dorośli – praca indywidualna.

Jeden uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę plastyczną.

Na czym polega konkurs?

Uczestnicy konkursy mają za zadanie wykonać pracę plastyczną na papierze w formacie nie mniejszym niż A3 i nie większym niż A2. Technika pracy jest dowolna, np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne czy kolaż. Inspiracją pracy konkursowej powinna być Estera Wybicka, a jej portret powinien zostać umiejscowiony w realnym otoczeniu miejsc związanych z życiem tej rodziny, w tym w: Brodnicy, Manieczkach, Esterpolu. Miejsce może być symboliczne, w postaci obiektu lub fragmentu krajobrazu. Wygląd Estery pozostawiony został wyobraźni uczestników oraz z uwzględnieniem informacji o niej w regulaminie konkursu.

Terminy

Termin złożenia prac konkursowych u organizatora konkursu upływa w dniu 21 czerwca 2024. Należy zaznaczyć, że liczy się data wpływu prac, a nie stempla pocztowego.

Dzieci i młodzież składają prace konkursowe w szkole, do której uczęszczają. Następnie szkoła przekaże prace organizatorowi konkursu. Natomiast dorośli swoje prace muszą przekazać osobiście lub pocztą tradycyjną na adres siedziby organizatora, która mieści się w pałacu w Brodnicy, ul. Parkowa 6, 63-112 Brodnica.

Wymagane oświadczenia

Do pracy konkursowej należy dołączyć podpisane oświadczenie uczestnika konkursu, które znajduje się w regulaminie konkursu. Natomiast praca konkursowa powinna zawierać takie informacje jak:

a) imię i nazwisko autora,
b) jeżeli pracę składa uczeń, to również nazwa szkoły,
c) adres zamieszkania,
d) numer telefonu, a w przypadku osób niepełnoletnich numer telefonu do rodzica/opiekuna
prawnego.

Szczegóły wraz z regulaminem znajdują się na stronie: Uwaga konkurs!!! „Portret Estery” – Konkurs Wybicki (konkurs-wybicki.pl)

Zostaw komentarz