|||

Zatrzymanie narkotykowego duetu w Gostyniu. To mieszkańcu powiatu śremskiego

Policjantka przytrzymuje za rękę aresztowanego mężczyznę
fot. ilustrujące/archiwum policji
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Gostynińscy policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego przeprowadzili udaną interwencję, zatrzymując 21-letniego kierowcę i jego 23-letniego pasażera. Mężczyźni zostali przyłapani na posiadaniu i handlu nielegalnymi substancjami psychoaktywnymi. Policja ujawnia, że byli to mieszkańcy powiatu śremskiego.


VW_Berdychowski_400_150(1)

16 grudnia funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Volkswagena. Kierujący, 21-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, zachowywał się nerwowo.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Podczas rutynowej kontroli okazało się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Badanie testerem jednoznacznie potwierdziło obecność zabronionych substancji w jego organizmie. Dodatkowo, podczas rewizji, policjanci odkryli, że 21-latek ukrywał cztery woreczki z metamfetaminą w odzieży.Pasażer pojazdu, 23-letni również mieszkaniec powiatu śremskiego, także znalazł się w kręgu zainteresowania policjantów. Funkcjonariusze znaleźli przy nim zwitki foliowe, zawierające susz roślinny o charakterystycznym zapachu i wyglądzie marihuany, oraz woreczek z zawartością skrystalizowanej substancji – metamfetaminy.

W sumie zabezpieczono blisko 55 gramów nielegalnych substancji psychoaktywnych, w tym zarówno metamfetaminę, jak i marihuanę.

21-letniemu kierowcy natychmiast zatrzymano prawo jazdy, a jeżeli wyniki badań krwi potwierdzą obecność narkotyków, mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem niedozwolonych substancji. Podejrzanemu grozi odpowiedzialność karna za to przestępstwo.

23-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Obydwaj zatrzymani staną przed sądem, gdzie będą musieli odpowiedzieć za swoje czyny.

Zostaw komentarz