Poszukiwany fachowiec! Zostań technikiem odnawialnych źródeł energii

Kjgn M8z
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Rozwój technologiczny i zmiany w światowej energetyce dzieją się na naszych oczach. Metody wykorzystujące paliwa kopalne są zastępowane przez ekologiczne i nowoczesne rozwiązania. Takie zmiany nie mogą jednak zostać przeprowadzone bez udziału wyszkolonych fachowców. Dlatego, jeśli chcesz pracować w zawodzie z perspektywami, który przyczynia się do lepszego jutra dla nas wszystkich, rozważ karierę technika OZE. Oto co warto wiedzieć o pracy tego specjalisty?


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Dlaczego odnawialne źródła energii zyskują na popularności?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Po pierwsze konwencjonalne źródła energii są wyczerpalne. Oznacza to, że prędzej czy później konieczne będzie całkowite zastąpienie ich zieloną energią. Jednak ze względu na zmiany klimatyczne, negatywny wpływ na środowisko oraz zanieczyszczenia powietrza, już dziś stosuje się alternatywy, które z powodzeniem zastępują wykorzystywane do tej pory metody.Coraz więcej państw, w tym również Polska, wprowadza regulacje, które mają na celu ograniczenie zużycia paliw kopalnych, takich jak węgiel kamienny czy brunatny. Przy tym pojawiło się także wiele programów dotacyjnych, które sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na założenie instalacji OZE w swoim domu. Są one nie tylko bardziej ekologiczne, ale również znacznie wygodniejsze w obsłudze niż wycofywane kopciuchy. Pozwalają także zaoszczędzić na zużyciu energii, czego świetnym przykładem są kolektory słoneczne czy instalacje fotowoltaiczne.

Czym zajmuje się technik OZE?

To specjalista, który pracuje przy projektowaniu, instalacji oraz eksploatacji infrastruktury związanej z energią odnawialną. Wszystkie urządzenia wymagają prowadzenia odpowiedniej dokumentacji, przeprowadzania regularnych przeglądów, prac konserwacyjnych, a także w razie potrzeby napraw. Urządzenia i instalacje, z jakimi pracuje technik OZE, to między innymi pompy ciepła, kotły na biomasę, instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne czy płytkie systemy geotermalne. Ważną częścią obowiązków tego specjalisty jest praca z klientem. Rolą fachowca jest pomoc w doborze najkorzystniejszych rozwiązań, ale także uświadamianie klientów na temat zrównoważonego rozwoju i korzyści płynących z korzystania z odnawialnych źródeł energii. Osoby, które najlepiej odnajdują się w tej roli, świetnie sprawdzą się również na stanowisku przedstawiciela handlowego w firmie zajmującej się sprzedażą urządzeń i instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.

Jak zostać technikiem OZE?

Na szczęście nie trzeba kończyć czteroletniego technikum, aby uzyskać ten tytuł. Wystarczy przejście odpowiedniego kursu dla dorosłych oraz posiadanie wykształcenia średniego. Jeśli zależy Ci na nauce w wygodnej formie, to warto wybrać szkolenie zaoczne, które mają w swojej ofercie Szkoły Partnerskie Viessmann. Cała nauka trwa zaledwie 1,5 roku, a w tym czasie słuchacz otrzymuje kompleksowe przygotowanie do egzaminów państwowych obejmujących część teoretyczną oraz praktyczną. Ze względu na coraz większe zainteresowanie instalacjami OZE, może się to okazać świetną inwestycją w swoją przyszłość. Wstępne zapisy oraz szczegółowe informacje na temat kursu dostępne na stronie https://www.viessmann.edu.pl/.

Zostaw komentarz