|

Nagroda dla Pomocnej Dłoni w Śremie. Gratulacje należą się też mieszkańcom Psarskiego

Nagroda Dla Pomocnej Dłoni
Nagrodzono wspólny projekt mieszkańców Psarskiego i Stowarzyszenia Pomocna Dłoń w Śremie/fot. Pomocna Dłoń w Śremie
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

We wtorkowe popołudnie (21 listopada) przedstawiciel Stowarzyszenia Pomocna Dłoń w Śremie odebrał ważne wyróżnienie. Kapituła konkursu „Działania Godne Uwagi”, organizowanego przez Stowarzyszenie Centrum PISOP, doceniła projekt: Aktywizacja i integracja mieszkańców wsi Psarskie wokół terenów zielonych.


Berdychowski Wv

Otrzymaliśmy kolejne ważne wyróżnienie, tym razem  w ramach konkursu „Działania Godne Uwagi” za projekt pn. „Aktywizacja i integracja mieszkańców wsi Psarskie wokół terenów zielonych”. W projekcie pełniliśmy rolę Patrona grupy nieformalnej, która zawiązała się spośród mieszkańców wsi. Ale to mieszkańcy zrealizowali ten projekt: karczowali, odchwaszczali, siali, malowali itd. Dzięki tym działaniom odświeżone zostały łąki kwietne, powstał skwer przy ul. Dębowej oraz kącik sąsiedzki przy świetlicy wiejskiej. Gratulujemy mieszkańcom zaangażowania! Ta nagroda jest Wasza!

– podkreśla Paweł Wawrzyniak z Pomocnej Dłoni w Śremie.

Wyróżniony projekt został doceniony bonem o wartości 700 zł z przeznaczeniem na usługę poligraficzną.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Działania Godne Uwagi to konkurs organizowany co dwa lata. Jego celem jest promocja i docenienie działań społeczników, którzy wyróżniają się z tłumu.

Szukaliśmy inicjatyw, które integrowały mieszkańców, mobilizowały ich do działania lub po prostu niosły radość. Nie chodziło o skalę działań, ale o ich efekt

– mówiła podczas Gali Ewa Gałka, prezeska Stowarzyszenia Centrum PISOP.

Do konkursu zgłaszać można było działania realizowane w terminie od 1 listopada 2021 roku do 23 października 2023 roku. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 99 inicjatyw z Wielkopolski. Wyniki poznaliśmy we wtorek, 21 listopada podczas Gali w Poznaniu.

  Jak wyglądała I tura wyborów? Poprosiliśmy o komentarz kandydatów na burmistrza

– Na co dzień tylko my wiemy, ile wyzwań mamy przed sobą i ile trudów kosztuje praca społeczna. Chcę jednak zachęcić, abyśmy znajdowali czas na celebrowanie. Na docenienie bycia ze sobą, sukcesów, które osiągamy i tego, że zmieniamy świat na lepszy – podkreślała Ewa Gałka. Wtórowała jej Justyna Schaefer-Kurkowiak, prezeska Fundacji NIWA Edukacji i Rozwoju: Ten konkurs jest szczególnie bliski mojemu sercu, bo mam przyjemność współtworzyć go od pierwszej edycji. On nie polega na rywalizacji. To pokaz waszego zaangażowania i serca, wkładanego w realizowane działania.

Zostaw komentarz