398138261 674060438158799 4539490732007102205 N
fot. Psarskie
  • Home
  • Aktualności
  • Grupa mieszkańców Psarskiego bierze udział w konkursie. Warto na nich zagłosować!

Grupa mieszkańców Psarskiego bierze udział w konkursie. Warto na nich zagłosować!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wystartowało głosowanie w konkursie pn. „Działania Godne Uwagi”, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum PISOP. W konkursie udział bierze nieformalna grupa mieszkańców Psarskiego pod patronatem Stowarzyszenia Pomocna Dłoń w Śremie. Warto na nich oddać głos! Wystarczy kliknąć „lubię to”.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Organizatorem konkursu pn. „Działania Godne Uwagi” jest wielkopolskie Stowarzyszenie Centrum PISOP we współpracy z Fundacją NIWA Edukacji i Rozwoju. Czym zajmuje się Stowarzyszenie Centrum PISOP? Organizacja powstała 20 lat temu w odpowiedzi na potrzebę wspierania inicjatyw obywatelskich. Natomiast sama nazwa PISOP powstała od słów: Poradnictwo, Informacje, Szkolenia Organizacji Pozarządowych.

Stowarzyszenie już po raz kolejny organizuje konkurs pn. „Działania Godne Uwagi”. To projekt, którego celem jest promocja i docenienie działań wielkopolskich organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych. I właśnie nieformalna grupa mieszkańców wsi Psarskie, pod patronatem Stowarzyszenia Pomocna Dłoń w Śremie”, bierze udział we wspomnianym konkursie.Do konkursu zgłosili swoje działaniach w ramach aktywizacji i integracji mieszkańców:

Wieś podzielona torami, po jednej tereny rekreacyjne po drugiej duże Nic. Anonimowi mieszkańcy zasiedlający deweloperskie domki powstałe wśród starych zabudowań. Realizacja projektu wokół wspólnych terenów zielonych pozwoliła mieszkańcom poznać się nawzajem. Wyciągnęła ich z domu, odkryła bogactwo kompetencji, zasobów i pokazała potrzebę wspólnego spędzania czasu. Tereny zielone zyskały dwie piękne łąki kwietne i skwer nasadzony zgodnie z projektem mieszkańców. Mieszkańcy wspólnie ćwiczą tai chi i chodzą na kijki, a niespodziewanym efektem jest zawiązanie się Koła Gospodyń Wiejskich.

Jak im pomóc wygrać w konkursie?

Zadanie jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć link i dać lajka pod postem „Psarskie super wieś”. Tylko tyle i aż tyle! Głosowanie ruszyło 30 października i potrwa do 7 listopada.

Kapituła konkursowa nagrodzi po jednej inicjatywie z każdego subregionu oraz z miasta Poznania. Wśród wszystkich zgłoszonych inicjatyw zostanie również wyłoniony laureat Nagrody Internautów. Zwycięzcy otrzymają statuetkę Działań Godnych Uwagi, bon na usługi poligraficzne o wartości 500 zł, dedykowany warsztat oraz szereg działań promocyjnych.

1 Comments Text

Zostaw komentarz