|

Idzie zima. Nie bądźmy obojętni!

Poverty 1423343 1280
Urzędnicy ksiąskiego ratusza uczulają na to, by zwracać uwagę na osoby bezdomne lub niesamodzielne/fot. pixabay

Nadchodzi zima. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy!  – apelują urzędnicy ksiąskiego ratusza, którzy uczulają na to, by zwracać uwagę na osoby bezdomne lub niesamodzielne.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Z uwagi na coraz chłodniejsze dni i na zbliżający się wraz z nimi okres zimowy, urzędnicy ksiąskiego ratusza zwracają się do mieszkańców gminy Książ z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi  na obecność w przestrzeni publicznej osób bezdomnych, niepełnosprawnych, w podeszłym wieku oraz tych, które ze względu na trudną sytuację życiową, mogą być narażone na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą spadek temperatur.

Każdej zimy osoby bezdomne szukają schronienia w piwnicach, klatkach schodowych, opuszczonych budynkach, altankach ogrodowych, węzłach ciepłowniczych, strychach czy dworcach. Nieodpowiednie warunki, a przy tym brak identyfikacji takich miejsc, staje się często przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń. Aby ich uniknąć, kierujemy apel o uwagę i wrażliwość w stosunku do osób zagrożonych i potrzebujących pomocy

– podkreślają urzędnicy.

Jeśli zatem w swoim otoczeniu widzimy osoby, które potrzebują pomocy, skontaktujmy się z odpowiednimi służbami. Można się kierować do:  • Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) w Książu Wlkp. – telefon: 61 2822700,
  • Policji – telefon: 112 lub 997,
  • Pogotowia Ratunkowego – telefon: 112 lub 999,
  • śremskiego szpitala – telefon: 61 2815400,
  • Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. – telefon: 61 282 20 01 wewnętrzny 17.

Przypomnijmy, że w gminie Śrem funkcjonują dwa schroniska dla bezdomnych: ul. Dutkiewicza (dla kobiet) oraz w Nochowie (dla mężczyzn), które prowadzone są przez Fundację na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem.

Zostaw komentarz