Termomodernizacja Brodnica 1
fot. M. Czubak

Termomodernizacja szkoły w Brodnicy zakończona

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dzień 6 listopada zapisze się w historii szkoły podstawowej w Brodnicy, jako ten dzień, w którym zakończono prace termomodernizacyjne obiektu. Inwestycja kosztowała ponad 5 mln zł, a 4,5 mln z tej kwoty pochodziło ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Gmina Brodnica załapała się na grant z II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Gminie przyznano 4,5 mln zł na konkretny cel, o który wnioskowano. Chodzi o termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej im. Hymnu Narodowego w Brodnicy wraz z modernizacją systemu grzewczego i oświetlenia.

Prace nad modernizacją szkoły rozpoczęły się jeszcze w grudniu minionego roku – ogłoszeniem przetargu, który zakończył się 18 stycznia – wyłonieniem oferenta, który złożył najlepszą ofertę. Tym wykonawcą okazała się firma Dawid Szłapka Firma Ogólnobudowlana DAW-BUD z Kokorzyna w powiecie kościańskim.Wybory do Sejmu i Senatu. Jak głosowano w gminie Książ Wielkopolski?

Prace trwały do końca października, kiedy to wykonawca zgłosił gotowość do odbioru końcowego, a ten miał miejsce 6 listopada.

W ramach zadania wykonano generalną termomodernizację obiektu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brodnicy, polegająca na ociepleniu ścian budynków, wykonanie nowego pokrycia dachu nad salą gimnastyczną. Wykonano również nowe pokrycie dachu nad nową częścią dydaktyczną. Prócz tego w całym obiekcie wymieniono instalację oświetleniową oraz wybudowano instalację fotowoltaiczną o mocy 40 kW.

Czempiń idzie w wodę, Kórnik w OSP. Te gminy również ze wsparciem z Polskiego Ładu

Zmian doczekała się również kotłownia. Kopciuchy zostały wymienione na dwie pompy ciepła po 60 kW każda oraz kaskady kotłów kondensacyjnych na pellet o mocy 2×128 kW. Teraz obiekt będzie nie tylko dobrze docieplony, ale również bardziej oszczędny dla gminnych finansów publicznych. Tylko dzięki wymianie kotłów gmina zaoszczędziła około 200 tys. zł, które rok rocznie trzeba było wydawać na zakup węgla do ogrzania budynku.

Termomodernizacja Brodnica 2
fot. M. Czubak

Zostaw komentarz