Image
Gmina Śrem, podobnie jak inne jednostki samorządu terytorialnego, otrzyma dodatkowe środki/fot. D. Górna
  • Home
  • Aktualności
  • Gmina Śrem stara się o 34 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Gmina Śrem stara się o 34 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Burmistrz Śremu oficjalnie poinformował o tym, że gmina Śrem stara się o 34 mln zł na inwestycje w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Ratusz złożył siedem wniosków. – Są one niezwykle ważne dla mieszkańców – zapewnia A. Lewandowski. Czy uda się pozyskać fundusze na wszystkie inwestycje? Czas pokaże. Wyniki naboru powinniśmy poznać jesienią.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Burmistrz Śremu poprzez social media poinformował o tym, że gmina Śrem stara się o 34 mln zł na inwestycje w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Tym razem złożyliśmy siedem wniosków, które są niezwykle ważne dla naszych mieszkańców i obejmują obszar całej gminy Śrem. Wnioskujemy o dofinansowanie w wysokości niemal 34 mln zł. Czekamy na pozytywne rozstrzygnięcie naboru – o jego wynikach niezwłocznie poinformuję

– obiecuje Adam Lewandowski i wyjaśnia, że wyniki naboru powinniśmy poznać pod koniec października

Wnioski gminy Śrem poddane pod ocenę

Gmina Śrem złożyła siedem wniosków. Dwa dotyczą infrastruktury drogowej, a konkretnie budowy ul. Brylantowej w Zbrudzewie oraz budowy dróg w Psarskiem (etap II). Natomiast w ramach grantów PGR gmina Śrem stara się o fundusze na modernizację dróg gminnych w Krzyżanowie i Ostrowie oraz budowę ulicy Kolejowej i ul. Wierzbowej w Pyszącej.Ratusz liczy także na pozyskanie funduszy na budowę nowoczesnego systemu odbioru i zarządzania odpadami komunalnymi w gminie Śrem (15 mln zł). Na końcu listy wniosków znajdują się te dotyczące ochrony zabytków. Gmina Śrem zawnioskowała o fundusze na odrestaurowanie elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Śremie (400 tys. zł). Wniosek o wartości 1,5 mln zł złożyła parafia pw. św. Michała Archanioła w Błociszewie na remont wieży drewnianego kościoła.

Niemal 47 mln dla powiatu i gmin w ramach Inwestycji Strategicznych. Na co je wydamy?

Czym jest Program Inwestycji Strategicznych?

Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce. To Program, który jest zbudowany wokół głównych założeń Polskiego Ładu. Program obejmuje ponad 30 obszarów gospodarki, w tym m.in.: inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, czy w gospodarowanie odpadami, a także inwestycje społeczne tj. żłobki, przedszkola czy ścieżki rowerowe.

Dotychczas w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych gmina Śrem zyskała niemal 15 mln zł. Pomogły one sfinansować takie inwestycje jak: budowa drogi w Grzymysławiu, budowa ul. Kościuszki i Wyszyńskiego oraz budowa sal sportowych przy SP4 i w Pyszącej.

fot. Gmina Śrem

Zostaw komentarz