Img 2331
Liderzy ugrupowań podczas konferencji (fot. Konfederacja/fb)
  • Home
  • Aktualności
  • “Łączy nas wolność” – Konfederacja z Bezpartyjnymi razem. Nieoficjalnie: będzie kandydat z gminy Śrem!

“Łączy nas wolność” – Konfederacja z Bezpartyjnymi razem. Nieoficjalnie: będzie kandydat z gminy Śrem!

Co o tym sądzisz?
+1
2
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotni poranek 17 lutego o godz. 9.00 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Konfederacji Wolność i Niepodległość oraz Bezpartyjnych Samorządowców. Potwierdzili wspólny start w wyborach samorządowych. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że będzie kandydowała osoba z gminy Śrem!

Konferencja prasowa


Berdychowski Kwiecien2 2024

Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy zakładają wspólny komitet wyborczy, a naszym hasłem na start tej kampanii jest “Łączy nas wolność”

– ogłosiła rzecznik prasowa Konfederacji Ewa Zajączkowska-Hernik.

Konfederacja oficjalnie ogłosiła, że wyborach samorządowych wystartuje pod nazwą Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy (w skrócie KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy). Nieoficjalne informacje z ostatnich tygodni potwierdziły się.

Konfederacja na Facebooku krótko opisała swoje cele:

„Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy wspólnie do wyborów samorządowych. Idziemy odzyskać WOLNOŚĆ, zaczynamy od samorządu! […] Koniec układów, patologii i ideologicznych, lewicowych wariactw, które uderzają nasze małe ojczyzny! Idziemy bronić Waszych praw! […] Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy wspólnie do wyborów samorządowych. Tworzymy silną koalicję, która rzuci wyzwanie duopolowi PO-PiS! Łączymy siły, bo łączy nas wolność”

Img 2332
Publika konferencji (fot. Konfederacja/fb)

Podczas konferencji wypowiadali się także liderzy polityczni obu ugrupowań. Przemawiał wicemarszałek Sejmu RP Krzysztof Bosak, radna miasta Kielce mec. Katarzyna Suchańska oraz wzbudzający emocje – poseł Grzegorz Braun.

„Idziemy do wyborów samorządowych razem, by odzyskiwać samorządy lub utrzymać pozycję, którą mamy. Nie chcemy oddawać sejmików wojewódzkich w ręce ogólnopolskich partii politycznych, które bardzo mocno kłócą się ze sobą. […] Zdrowy rozsądek, podejście z szacunkiem do własnych wyborców, podejście z szacunkiem do prawdy – to są rzeczy, które nas połączyły. I dziś idziemy do wyborów samorządowych razem po to, żeby odzyskiwać te samorządy, lub utrzymać tę pozycję, którą mamy i ją wzmocnić. Dla dobra polskich obywateli”

– powiedział prezes Ruchu Narodowego.

Katarzyna Suchańska z Bezpartyjnych Samorządowców powiedziała:

„Łączy to, co dzieli nas z innymi partiami z politycznego mainstreamu — łączy nas umiłowanie wolności”

Img 2333
Pamiątkowe zdjęcie (fot. Konfederacja/fb)

„Wraca duch 2019 roku. Stara, dobra Konfa. Otwarta, ale nie na przestrzał. Otwarta na tych, z którymi łączy nas poczucie wolności. Gdyby to wyłącznie do mnie należało, otworzyłbym tę naszą Konfederację także na inne projekty. Ale dobre i na to na początek.”

– stwierdził Grzegorz Braun.

Wybory lokalne

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy będzie miał kandydata lub kandydatkę do Sejmiku Wojewódzkiego z gminy Śrem. W ciągu kilku dni powinniśmy poznać nazwisko oficjalnie. To oznacza start w walce o 1 z 8 mandatów w okręgu nr 3 – powiaty: poznański, śremski, średzki, gnieźnieński, wrzesiński.

Tekst porozumienia

Przytaczamy treść deklaracji porozumienia obu stronnictw politycznych:

Deklaracja współpracy

Kierując się dobrem Polski i wszystkich małych ojczyzn, z których pochodzimy oraz opierając swoje działania na przywiązaniu do wolności i praw wszystkich obywateli, zawiązujemy sojusz polityczny pomiędzy Konfederacja a Bezpartyjnymi Samorządowcami. Uroczyście deklarujemy szanować zasady naszej współpracy i aktywnie uczestniczy w działaniach KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy.

Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy
Img 2327
Deklaracja współpracy (fot. Krzysztof Bosak/fb)

Zostaw komentarz