Ewa Kopacz Liderką Ko W Wielkopolsce
Ewa Kopacz ponownie została liderką KO w Wielkopolsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
 • Home
 • Aktualności
 • Poznaliśmy kandydatów KO w Wielkopolsce do Parlamentu Europejskiego

Poznaliśmy kandydatów KO w Wielkopolsce do Parlamentu Europejskiego

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Chociaż dopiero zakończyły się wybory samorządowe, to największe partie już szykują się do następnych wyborów. Już 9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Swoją listę kandydatów w okręgu numer 7 (obejmującym teren województwa wielkopolskiego) opublikowała Koalicja Obywatelska.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Najważniejsze informacje na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą 9 czerwca 2024. Każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów ukończy 18 lat, ma prawo głosować. Przy spełnieniu określonych warunków można również głosować będąc poza granicami państwa. Do lokalu wyborczego należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport. W 2024 roku w Polsce zostanie wybranych 53 posłów i posłanek do Parlamentu Europejskiego. Zgodnie z prawem Unii Europejskiej, we wszystkich państwach członkowskich musi być stosowany proporcjonalny system wyborczy, który polega na podziale mandatów odpowiednio do liczby głosów zebranych przez poszczególne partie. W Polsce, wybory do Parlamentu Europejskiego są bezpośrednie i proporcjonalne, co oznacza, że kandydat, który z danej listy wyborczej otrzyma największą liczbę głosów, ma pierwszeństwo w ostatecznym podziale mandatów.

Ewa Kopacz liderką Koalicji Obywatelskiej w Wielkopolsce

Na czele listy KO w Wielkopolsce stanie Ewa Kopacz. W poprzednich wyborach do Europarlamentu ubiegała się o mandat posłanki z listy Koalicji Europejskiej. Wcześniej w kraju pełniła funkcje m.in. premiera, marszałka sejmu oraz ministra zdrowia. Przez pewien czas była również przewodniczącą Platformy Obywatelskiej.Kandydaci KO do Parlamentu Europejskiego w Wielkopolsce

 1. Ewa Kopacz,
 2. Michał Wawrykiewicz,
 3. Marcin Bosacki,
 4. Anna Gramza-Michałowska,
 5. Piotr Łuszczykiewicz,
 6. Andrzej Rataj,
 7. Rafał Duchniewski,
 8. Anna Nowak,
 9. Agata Rezgui,
 10. Kevin Maliński.

Zostaw komentarz