Mulkowski Kuratorium Oświaty
Kuratorium oświaty wyróżniająco oceniło pracę dyrektora Piotra Mulkowskiego / fot. Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Dyrektor śremskiego „ogólniaka” doceniony

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kuratorium Oświaty w Poznaniu wyróżniająco oceniło Piotra Mulkowskiego dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Śremie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Wielkopolski Kurator Oświaty, Igor Bykowski, w towarzystwie Eweliny Majchrzak, Starszej Wizytator, wręczył wyróżniającą ocenę pracy Piotrowi Mulkowskiemu, dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Józefa Wybickiego w Śremie. Szkoła ta, będąca najstarszą w powiecie śremskim oraz jedną z najstarszych w Wielkopolsce, od lat stoi na czele wysokiej jakości edukacji i wychowania młodzieży.

Aktywność śremskich radnych w interpelacjach

Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Józefa Wybickiego w Śremie to nie tylko placówka edukacyjna, ale przede wszystkim miejsce, które promuje wartości, rozwija pasje i angażuje społeczność lokalną. Wyróżniające się cechy szkoły sprawiają, że jest ona niezwykle atrakcyjna dla uczniów oraz cieszy się uznaniem wśród rodziców i mieszkańców regionu.

Co sprawia, że Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Józefa Wybickiego wyróżnia się spośród innych placówek edukacyjnych? Otóż, szkoła ta kładzie szczególny nacisk na tworzenie otwartego i przyjaznego środowiska, które sprzyja rozwojowi uczniów nie tylko intelektualnemu, ale również emocjonalnemu.

W codziennym życiu szkolnym nie ma miejsca na sztywne zasady – nie ma dzwonków, organizowane są comiesięczne spotkania z trójkami klasowymi, podczas których nauczyciele i uczniowie mogą swobodnie wymieniać się poglądami oraz rozmawiać o problemach czy atmosferze panującej w szkole. Ponadto, cyklicznie organizowane są imprezy kulturalne, takie jak Zaduszki Muzyczne czy Dni Teatru, które otwierają szkołę na współpracę z lokalną społecznością.

Liceum Ogólnokształcące w Śremie ma już 166 lat

W szkole nie brakuje również innowacyjnych rozwiązań, jak szkolna telewizja czy radio internetowe, które stanowią nie tylko źródło informacji, ale także platformę do rozwijania talentów uczniów. Ponadto, szkoła aktywnie wspiera rozwój uczniów i nauczycieli poprzez dostęp do platformy do nauki programowania, współpracę z instytucjami kultury czy udział w projektach takich jak Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020.

Szkoła może również poszczycić się prężnie działającym szkolnym wolontariatem, który angażuje uczniów w działalność społeczną i charytatywną, ucząc ich empatii oraz odpowiedzialności za innych.

Piotr Mulkowski wyróżniającą ocenę pracy otrzymał na początku tego tygodnia.

Zostaw komentarz