Parking

Czy warto zostawić samochód na parkingu lotniskowym?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0


Berdychowski Kwiecien2 2024

Coraz częściej gdzieś wyjeżdżamy wybierając samolot jako środek transportu. Z uwagi na gabaryty samolotów i technikę lądowania, startu lotniska nie są usytuowane w samym środku miasta a na jego obrzeżach, przedmieściach lub wręcz na peryferiach, co powoduje kłopoty z dojazdem na lotnisko i powrotem. Dojazd na lotnisko własnym samochodem jest oczywiście możliwy, jednak gdzie zaparkować samochód na tydzień, dwa, czy miesiąc? 

Podróż samolotem, a co z samochodem

Lotnisko ma określoną ilość miejsc parkingowych, co zatem zrobić z samochodem na lotnisku, gdy parking pod terminalem jest zapełniony? Otóż jest rozwiązanie, nie trzeba się zniechęcać stawiając na dojazd taksówka na lotnisko i podobny powrót. Parkingi satelickie pozwalają na pozostawienie samochodu na dowolny czas. wystarczy dokonać rezerwacji w wybranym terminie i uiścić opłatę. Po przylocie można wygodnie odebrać samochód z parkingu. mankamentem jest jedynie fakt, iż wylatując z lotniska Chopina trzeba wrócić do tego samego portu lotniczego.

Parking lotniskowy to dobry pomysł, ale czy wszędzie?

sady parkingi lotniskowe i prywatne parkingi wokół lotniska to idealne rozwiązanie dla pasażerów, ceny za parking lotnisko chopina są przystępne nawet jeśli okres parkowania jest długi. w przypadku krótkich wyjazdów koszty parkowania potrafią być sporo niższe niżeli taksówka, czy inny rodzaj dojazdu na lotnisko i powrót z lotniska. Nie zawsze jest to jednak tak oczywiste, bowiem zupełnie inaczej sprawy się mają w stosunku do lotniska w Katowicach Pyrzowicach, które oddalone jest od Katowic o prawie trzydzieści kilometrów a zupełnie inaczej jeśli chodzi o lotnisko w Krakowie Balicach czy lotnisko Chopina w Warszawie. dojazd na port lotniczy w Warszawie możliwy jest nie tylko taksówką, ale i podmiejskim autobusem, busem prywatnym, w Krakowie można dojechać również kolejką, a ceny biletów na transport zbiorowy nie są zbyt wysokie, gdyż odległość między centrum miasta a lotniskiem nie jest za duża. Inaczej jest gdy nie mamy czym dojechać na lotnisko w Pyrzowicach i jedyne co zostaje to albo kosztowna taksówka z racji odległości albo shuttle bus, w którym bilety nie należą do tanich. 

Komfort i bezpieczeństwo

Zostawiając samochód na czas wylotu na parkingu lotniskowym można być pewnym, że nie stanie mu się żadna szkoda, zaś my po przylocie nie będziemy musieli spieszyć się na autobus, czekać na taxi, a zwyczajnie siadziemy za kierownicą i pojedziemy w interesującym nas kierunku. Oczywiście są też minusy tego rozwiązania po trudnej długiej podróży stajemy się z pasażera kierowcą. Strzeżone parkingi dbają nie tylko o to by “przechować” nasz pojazd ale i aby był bezpieczny. Ponadto warto dodać i podkreślić, iż parkingi lotniskowe, które są oddalone od terminala zapewniają swoim klientom transfer. nie musimy się wówczas martwić, że nie ma miejsca na najbliższym parkingu miejsca na nasze auto, co moze sie zdarzyc w szczycie sezonu i okresach wzmożonego ruchu lotniczego. jako iż lotnisko uniemożliwia budowę wielopiętrowych parkingów w strefie najbliższej terminala mieści się niewielka ilość pojazdów. 

Zostaw komentarz