Śremska Gala Sportu 2023 (53)
Czy były burmistrz Adam Lewandowski zrzekanie się mandatu radnego? /Fot. arch. red. (D. Górna)

Czy były burmistrz Śremu zrzeknie się mandatu?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Po przegranych wyborach na burmistrza Śremu, przegraniu fotela wiceprzewodniczącego rady miejskiej w Śremie przez kandydata ugrupowania Lewandowskiego i wreszcie utracie większości w tej radzie, pojawiły się pogłoski, że Adam Lewandowski zrezygnuje z mandatu radnego.


Berdychowski Kwiecien2 2024

17,5 roku rządzenia gminą Śrem jako burmistrz miasta i gminy to nie lada wyczyn. Wprawdzie są samorządowcy, którzy w fotelu wójta, burmistrza i prezydenta miasta w skali kraju tę funkcję sprawowali dłużej, ale wyczyn Adama Lewandowskiego i tak zasługuje na uznanie.

Wywiad z Grzegorzem Wiśniewskim, nowym burmistrzem Śremu [Wideo]

Ostatnie wybory pokazały, że mieszkańcy Śremu dali włodarzowi czerwoną kartkę i zamiast „Pewnej przyszłości” wybrali „Lepiej dla Śremu”. Tak brzmiały hasła wyborcze komitetów, które w II turze miały swoich kandydatów na burmistrza Śremu. Wygrał ten młodszy, Grzegorza Wiśniewskiego.

Adam Lewandowski opublikował komentarz po wynikach II tury

Już wówczas pojawiły się plotki, że były burmistrz wycofa się z lokalnej polityki. Głosy te się nasiliły po przegraniu wszystkiego, co można było przegrać w radzie miejskiej w Śremie. Gdyby tak się stało, wówczas do rady miejskiej w miejsce Lewandowskiego weszłaby Liliana Wąsik, która była radną w minionej kadencji.

Sam Adam Lewandowski ucina te spekulacje i stanowczo zaprzecza, żeby rezygnował z mandatu radnego.

W wypowiedzi dla Radia Warta były burmistrz Śremu powiedział: „Ludzie zawsze dużo mówią. Ja natomiast absolutnie nie rozważam obecnie takiej sytuacji” – podkreślił stanowczo.

Zostaw komentarz